X99 Deluxe geç açılıyor ya da açılmıyor

feko435

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
  • X99 Deluxe anakart
  • AOC GTX 970,
  • 5820K,
  • Kingston 16 GB (4x4GB) HyperX Predator DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP
  • G.Skill Ripjaws 4 series 16 GB (4 X 4 GB) 288-PIN DDR4 3000 (PC4 24000) F4-3000C15Q-16GRR
  • Corsair Professional Series AX 1200 Watt Digital ATX/EPS Modular 80 Plus Platinum (AX1200I)
  • Cooler Master COSMOS II
Donanımlarını kullanıyorum...
Sistemimde anlam veremediğim sıkıntılar yaşıyorum ve henüz sorunun kaynağını tespit edebilmiş durumda değilim...
Söyle ki: Sistemim geç açılıyor ya da açılmıyor ( Tüm donanımlara elektrik gidiyor fanlar vs devreye giriy sistem Boot yapıyormuş gibi oluyor bir sire sonra reset atıyormuş gibi oluyor ve bu tekrarlıyor) ve ekrana çok geç görüntü geliyor ya da hiçbir şey gelmiyor.

Uyku modundan çıkarken de benzeri durum oluyor... Bilgisayar kapaılıyken Ekran kartının küçük LED'i yanmaya devam ediyor ayrıca kasadaki bazı fanlarada elektirik gitmeye devam ediyor zira LED'leri ve fanları çalışıyor...
RAM'leri ayrı ayrı da denedim HDD, SSD'yi değiştirdim. BIOS ayarlarını default yaptım. BIOS Güncelledim (BIOS 2101)...
Büyük ihtimal sorunun kaynağı Anakart diye düşünüyorum fakat çok emin değilim...
Sorunla ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum...
Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk tavsiyem BIOS güncellemeniz. Bir de sistemde iki farklı marka bellek kullanmanız hiç mantıklı bir işlem değil. Her daim Kit bellek kullanın. Biz de farklı marka/model bellek kullandığımızda sorun oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı