Xbox 9.nesil gamepad bilgisayara bağlanmıyor

Anakartınızda bluetooth yok. Type-c kablosuyla bağlamanızı öneririm. Blutooth ile kol yaklaşık 30hz civarı çalışıyor fakat kablo ile 128 hz'e kadar çıkabiliyor. Arada belirgin bir input lag farkı var.
Bu hz olayının kaynağı var mı hocam? BT dongle ile kullanıyordum öyle bir lag hissetmedim çünkü.

Bu hz değerlerine nereden baktınız?
Bu hz olayının kaynağı var mı hocam? BT dongle ile kullanıyordum öyle bir lag hissetmedim çünkü.

Buradaki aracı kullanarak test edebilirsiniz. Ben ugreen marka bir dongle kullandım ve yenileme hızından kaynaklanan gecikme ortalama 30-35 ms çıktı. Bir de bunun iletim hızından kaynaklanan gecikmesi de var. Bu gecikme de BT dongle'da kabloya göre daha fazladır diye tahmin ediyorum fakat bunu ölçecek araç malesef bende veya herhangi bir standart kullanıcıda yoktur.

Eğer rekabetçi seviyede oyunlar (FIFA, 1v1 dövüş, NBA vb.) oynanmıyorsa BT dongle rahatlık için alınabilir. Öbür türlü kablo kullanılması taraftarıyım.

Buradaki aracı kullanarak test edebilirsiniz. Ben ugreen marka bir dongle kullandım ve yenileme hızından kaynaklanan gecikme ortalama 30-35 ms çıktı. Bir de bunun iletim hızından kaynaklanan gecikmesi de var. Bu gecikme de BT dongle'da kabloya göre daha fazladır diye tahmin ediyorum fakat bunu ölçecek araç malesef bende veya herhangi bir standart kullanıcıda yoktur.

Eğer rekabetçi seviyede oyunlar (FIFA, 1v1 dövüş, NBA vb.) oynanmıyorsa BT dongle rahatlık için alınabilir. Öbür türlü kablo kullanılması taraftarıyım.
Hz derken ms değerinden mi bahsetmek istediniz? Çünkü burası sadece ms ölçüyor ve zaten herkes biliyordur kablolu ile kablosuz arasındaki ms farkını. Test ettim kablolu 7-8 ms TP-Link 5.0 BT dongle ile 30-35 ms veriyor dediğiniz gibi.

Hz derken ms değerinden mi bahsetmek istediniz? Çünkü burası sadece ms ölçüyor ve zaten herkes biliyordur kablolu ile kablosuz arasındaki ms farkını. Test ettim kablolu 7-8 ms TP-Link 5.0 BT dongle ile 30-35 ms veriyor dediğiniz gibi.
İkisinden de bahsetmek istedim. Yenileme hızı kavramı saniyede x biçiminde ölçülür yani hz cinsinden. Hz değeri ne kadar düşük olursa gecikme de o kadar artar. Programda sadece ms ölçmüyor, eğer 1000 sample'lik olan dosyayı açtıysanız 1000 input oluşana kadar analogu çevirin size en sonuda avarage hz değerini de gösteriyor. Kablosuz ile kablolu arasındaki gecikme farkına elbette herkes aşinadır fakat insanların aşina olduğu farkın iletim hızındaki gecikme olduğunu düşünüyorum. Hem iletim hızı hem de yenileme hızı düşük olunca ikisi birleşip daha da gecikmeli bir kullanım sunuyor. Tabii ki bu gecikmeden herkes rahatsız olacak veya herkes hissedecek diye bir kaide olamaz. İletim hızındaki gecikmeyi tahminen 15-20 ms arası sayarsak toplamda 50 ms'lik bir gecikme oluşuyor ve bu rekabetçi veya hassas oynamayan oyunculara için hala iyi bir değer sayılır. Hassas ve üst seviye rekabetçi oynayan oyuncular hisseder veya rahatsız olur.

Son düzenleme:
İkisinden de bahsetmek istedim. Yenileme hızı kavramı saniyede x biçiminde ölçülür yani hz cinsinden. Hz değeri ne kadar düşük olursa gecikme de o kadar artar. Programda sadece ms ölçmüyor, eğer 1000 sample'lik olan dosyayı açtıysanzı 1000 input oluşana kadar analogu çevirin size en sonuda avarage hz değerini de gösteriyor. Kablosuz ile kablolu arasındaki gecikme farkına elbette herkes aşinadır fakat insanların aşina olduğu farkın iletim hızındaki gecikme olduğunu düşünüyorum. Hem iletim hızı hem de yenileme hızı düşük olunca ikisi birleşip daha da gecikmeli bir kullanım sunuyor. Tabii ki bu gecikmeden herkes rahatsız olacak veya herkes hissedecek diye bir kaide olamaz. İletim hızındaki gecikmeyi tahminen 15-20 ms arası sayarsak toplamda 50 ms'lik bir gecikme oluşuyor ve bu rekabetçi veya hassas oynamayan oyunculara için hala iyi bir değer sayılır. Hassas ve üst seviye rekabetçi oynayan oyuncular hisseder veya rahatsız olur.
Hocam bir şeyi merak ediyorum. Biliyorsunuz ki Xbox 9. Nesil Gamepadi kablosuz kullanmak için pil şart. Ancak pil olmadan sadece kablo bağlantısı ile kullanabilir miyiz?

Hocam bir şeyi merak ediyorum. Biliyorsunuz ki Xbox 9. Nesil Gamepadi kablosuz kullanmak için pil şart. Ancak pil olmadan sadece kablo bağlantısı ile kullanabilir miyiz?
Evet kullanabilirsiniz. Ben böyle kullanıyorum. Hem hızlı hem de pillerin yaptığı ağırlık olmadığı için hafif kullanım sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı