Çözüldü Xbox Game Pass yavaş indirme hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MertGul32

Centipat
Daha fazla  
Game Pass'te 4 MB indirme hızı alıyorum normalde 8 ile indirmem lazım ama Max 4.5 görebiliyorum sadece Forza Horizon 4'te 8 MB indirebiliyorum nasıl çözebilirim?

Çözüm
Daha önce açılmış ve çözülmüş bir konu da "Windows güncelleştirme ayarlarında teslim iyileştirme seçeneği var, indirme hızını Mbit olarak seçin her 2 plana da 500 yazın düzelir" demişlerdi ve konu sahibinin sorunu çözülmüştü. Tabii sadece sunucu sorunu olma ihtimali de var, yine de çözümü deneyebilirsiniz.

500 yaptım ama olmadı arkadaşım Full hızla indirebiliyor ben indiremiyorum. Sadece Forza 4'te tam hız kullanıyor.

500 yaptım ama olmadı arkadaşım Full hızla indirebiliyor ben indiremiyorum. Sadece Forza 4'te tam hız kullanıyor.

Ethernet kablomu çıkartıp başka porta taktım düzeldi.
Daha önce açılmış ve çözülmüş bir konu da "Windows güncelleştirme ayarlarında teslim iyileştirme seçeneği var, indirme hızını Mbit olarak seçin her 2 plana da 500 yazın düzelir" demişlerdi ve konu sahibinin sorunu çözülmüştü. Tabii sadece sunucu sorunu olma ihtimali de var, yine de çözümü deneyebilirsiniz.

Ethernet kablomu çıkartıp başka porta taktım düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm
Game Pass'te 4 MB indirme hızı alıyorum normalde 8 ile indirmem lazım ama Max 4.5 görebiliyorum sadece Forza Horizon 4'te 8 MB indirebiliyorum nasıl çözebilirim?
bazı arkadaşlarda olmamış bendede olmadı gittim yabancı kaynaktan buldum çözüldü arayan arkadaşlar bunuda denesinler

I finally managed to fix it, at least for me... was getting 7-9 MB/s and I am now getting 33-40 MB/s. The Windows Auto-tuning level was disabled.

Pause all downloads and close the Xbox app.

Here is what fixed it :

1. Open PowerShell as administrator.

2. Enter this command -> netsh interface tcp show global.

3. For me, the "Receive Window Auto-Tuning Level" was set to disabled.

4. To enable it, enter this command -> netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

5. You can enter the command at step 2 to validate that the Auto-tuning is set to "normal"

Launch the Xbox app and start the download again. You should see improved download speed. I hope that this helps !

Bazı arkadaşlarda olmamış bende de olmadı gittim yabancı kaynaktan buldum çözüldü arayan arkadaşlar bunu da denesinler.

I finally managed to fix it, at least for me... Was getting 7-9 MB/s and ı am now getting 33-40 MB/s. The Windows Auto-tuning level was disabled.

Pause all downloads and close the Xbox App.

Here is what fixed it:

1. open PowerShell as administrator.

2. enter this command -> netsh interface tcp show global.

3. for me, the "receive window Auto-tuning level" was set to disabled.

4. to enable it, enter this command -> netsh int tcp set global autotuninglevel = normal.

5. you can enter the command at step 2 to validate that the Auto-tuning is set to "normal"

Launch the Xbox App and start the download again. You should see improved download Speed. I hope that this helps!

Dostum hortlattım konuyu biraz kusurabakma öncelikle çok teşekkür ederim ne kadar teşekkür etsem az yeminlen çözüldü 7Mbps indiriyordu 40'a kadar çıktı çok sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı