Xbox kontrolcüsü kablolu kullanılabilir mi?

laifodes

Kilopat
Merhaba, bugün indirim köşesinde gördüğüm indirim sayesinde ilk kez Xbox kontrolcüsü aldim kendime. Aklıma takılan birkaç soru var.

1- İçinden pil çıkıyor diye biliyorum bu sayede kablosuz olarak kullanılıyor ama kablo kullanarak bilgisayarıma bağlayabilir miyim?
2- Üstteki sorunun cevabı evet ise kablo takılı oyun oynarken içindeki pil şarj olur mu?
3- Üstteki sorunun cevabı hayır ise şarj edilebilen bir pil alsam kablo ile takılırken şarj olur mu?
4- Sanırım Microsoft'un kendi sattığı bir batarya ünitesi var, almaya değer mi?

Cevaplarını merak ettiğim sorular bunlar. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün indirim köşesinde gördüğüm indirim sayesinde ilk kez Xbox kontrolcüsü aldim kendime. Aklıma takılan birkaç soru var.

1- İçinden pil çıkıyor diye biliyorum bu sayede kablosuz olarak kullanılıyor ama kablo kullanarak bilgisayarıma bağlayabilir miyim?
2- Üstteki sorunun cevabı evet ise kablo takılı oyun oynarken içindeki pil şarj olur mu?
3- Üstteki sorunun cevabı hayır ise şarj edilebilen bir pil alsam kablo ile takılırken şarj olur mu?
4- Sanırım Microsoft'un kendi sattığı bir batarya ünitesi var, almaya değer mi?

Cevaplarını merak ettiğim sorular bunlar. Teşekkürler şimdiden.
1- Evet kablo ile bilgisayara baglayıp oyun oynayabilirsiniz.
2/3- Gamepad'in içinde sarj edilebilir pil varsa şarj olur ama oyun oynarken gecerli mi emin degilim.

Peki sattıkları batarya ünitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bir ara almayi dusunmustum ama vazgeçmiştim o yuzden yorum yapamayacağım.
Onun yerine sarj edilebilir pil + pilleri sarj eden bir ünite satın aldım, bayadır o şekilde kullanıyorum ve memnunum.

1- Evet.
2- Hayır, şarj edilebilen pil gerek.
3- Evet.
4- Fiyatına göre kesinlikle hayır. Şarj edilebilen 4 adet pil + pil şarj etme cihazı almanız çok daha mantıklı.

Bir ara almayi dusunmustum ama vazgeçmiştim o yuzden yorum yapamayacağım.
Onun yerine sarj edilebilir pil + pilleri sarj eden bir ünite satın aldım, bayadır o şekilde kullanıyorum ve memnunum.
Eğer imkanınız var ise aldığınız şarj ünitesini linkleyebilir misiniz?

1- Evet.
2- Hayır, şarj edilebilen pil gerek.
3- Evet.
4- Fiyatına göre kesinlikle hayır. Şarj edilebilen 4 adet pil + pil şarj etme cihazı almanız çok daha mantıklı.

Teşekkürler hocam. İlk kurulum için kablo ile mi bağlamak gerekiyor acaba? Yoksa BT ile bağlanır mi?

Teşekkürler hocam. İlk kurulum için kablo ile mi bağlamak gerekiyor acaba? Yoksa BT ile bağlanır mi?
Hiç farketmez. Direkt bağladığınız gibi eşleşiyor zaten. BT ile bağlamak kolu açtıktan sonra için kolun üst kısmında yuvarlak bir tuş var, ona bir süre basılı tutun. Xbox logosunun ışığı hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayacak. O zaman eşleştirebilirsiniz.

1686213085714.png

Kablolu bağlantıda ona da gerek yok, direkt bağlıyorsunuz ve PC kolu tanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı