XML nasıl düzenlenir?

Ustteki dokumana bakip, bir tane text editoru ile bu formatta yazi yazip uzantisini da XML yapacaksin, bu kadar. BAT'in calisma bilgisini falan da icermiyor, neredeki executable'i hangi sirayla calistiracak login sirasinda bunu soyluyor sadece. Sen kendin ne yapmaya calistigini bilmiyorsun, uzgunum.

Notepad'de yazi yazmaktan farki yok bu islemin. Ilk mesajinda attigin ornegin "CommandLine" kismini neyi calistiracaksan ona gore degistir, bu kadar.

Ustteki dokumana bakip, bir tane text editoru ile bu formatta yazi yazip uzantisini da XML yapacaksin, bu kadar. BAT'in calisma bilgisini falan da icermiyor, neredeki executable'i hangi sirayla calistiracak login sirasinda bunu soyluyor sadece. Sen kendin ne yapmaya calistigini bilmiyorsun, uzgunum.

Notepad'de yazi yazmaktan farki yok bu islemin. Ilk mesajinda attigin ornegin "CommandLine" kismini neyi calistiracaksan ona gore degistir, bu kadar.
Hocam anlatmaya çalışıyorum anlamıyorum diyor,yapacak birşey yok.

Dostum bak, bu durumda XML dosyasını bir iş insanının ajandası gibi düşün. Hangi işleri yapacağı ve nasıl yapacağı yazıyor. Yani XML dosyası sadece işin ne olduğunu söylüyor.

Senin elinde çalışacak bir BAT dosyası var bu iş olsun.
Windows iş adamı olsun.
XML dosyası da ajandada yazan bilgi olsun.

Şimdi sana istediğine örnek bir XML dosyası şöyle olacak;
Kod:
<FirstLogonCommands>
   <SynchronousCommand wcm:action="add">
      <CommandLine>[Buraya çalışacak BAT dosyasının yolunu yazacaksın.]</CommandLine>
      <Description>Bu örnek açıklamayı da dilediğin gibi değiştirebilirsin.</Description>
      <Order>1</Order>
   </SynchronousCommand>
</FirstLogonCommands>
Bu örnek kod üzerinde düzenlemeler yapacaksın kendine göre. Ardından bunu bir metin defterine yapıştıracaksın. Dosya > Farklı Kaydet diyeceksin. Ardından dosya.xml olarak kaydedeceksin.

Bu şekilde XML dosyan hazır olacak. Kullanman gereken yere yapıştırıp rahatlıkla kullanabilirsin.

Geri
Yukarı