Çözüldü Yüksek Boyuttaki Görselleri Nasıl Yükleyeceğiz?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Sosyal'in belirli miktarda depolama imkanı var, iyi hoş.
Sosyalden başka yere depolayanlar ceza alıyor, iyi hoş.
O halde soruma bir yanıt bekliyorum, çözüm yolu istiyorum.

Canon 500D EOS isimli bir SLR kameranın incelemesini yaptığımızı farz edelim.
Ürünün incelemesinde elbette çektiği resimlerin kalitesinden bahsedeceğim.

5-6 MB'dan aşağı fotoğraf çekmeyen bu makinenin fotoğraf kalitesini kullanıcıya nasıl aktaracağım ?
Kullanıcıya gerçeği yansıtmayan, görüntü kalitesi düşürülmüş görselleri mi yutturmaya çalışacağım ?

Sırf Sosyal'e yüklemiş olmak için kalitesi düşürülmüş, insanların işine yaramayacak görsellerin boyutunu küçültmekle mi uğraşayım ? Bu saçma fotoğraflar ne işime yarayacak ?

Biz burada inceleme yapıyorken, bunca fotoğrafı videoyu, videonun ham dosyalarını internete yükleyeceğiz diye uğraşırken neden düşüncesiz bir yönetici @MF ceza verme teşebbüsünde bulunabiliyor ?
Soruyorum sana, Sosyal'in imkanları çerçevesinde kullanıcıya nasıl orjinal görüntüler, çarpıtılmamış görüntüler sunacağım ? Sosyal 10MB resim yükletiyor da biz mi yüklemeyi akıl edemiyoruz ?
Ne telefon ne de prof kamera ile çektiğim fotoğrafların hiçbiri 2MB'dan aşağı değil.
İnceleme videolarında kalitesine zaten elleyemem.
Hadi diyelim başka bir konu açıldı. Ben her resim yükleyeceğim zaman boyutunu küçültmekle mi uğraşacağım ?
Yetersiz bir depolama hizmeti yüzünden neden kullanıcıya eziyet ediliyor ?

Ve son olarak şu konuları kafanıza göre kapatmayın artık. 1 cevap verip de konu kapattığınız da oluyor.
Ben sıradan bir kullanıcıyım ve sorunuma çözüm arıyorum, ben işim bitti demeden bu konu kapatılmasın.
Çünkü bu soruyu birinin sorması gerekiyordu. 2MB engeline takılmak zorunda mıyız ?
Bu forumun iyiliğini en az senin kadar ben de istiyorum ve çabalıyorum.
Yaptığın emeğe saygısızlıktır, inceleme konularında saçma sapan görseller sunamam ben insanlara.
@Ali Güngör yok bu bunun çaresi, boyutu artıramaz mıyız ? Sosyalin ne kadarlık bir alanı mevcut ?

Çok haklısınız. Madem sosyal'e resim yükleme zorunluluğu var, gerekli dosya alanı sunulmalı.

Bende katılıyorum size 2 MB büyük resimleri ayar yapınca kalite düşüyor. Yapmasan boyutu büyük oluyor. Ne yapacağımızı bilemedik. İnsanlara gerçek kalite yansıtmak istiyoruz. Bence bir çare bulunmalı. :)

Kesinlikle haklı bir yere değindiniz. Telefonla çekeceğimiz fotoğraflar bile artık 1-2 MB civarında. Sitede böyle bir sınırlandırma olacaksa daha iyi bir sınırlandırma olmalı. Evet sunucu masrafları vs farkındayız(en azından ben farkındayım). O zaman imgur'a upload etme işlemi yasak olmamalı.

Nerede antin kuntin şeyler var hepsi burada. Buranın da cıvkı çıktı

Kaliteli bir fotoğrafın 2 MB'dan düşük olması zaten beklenilemez. Boyutu küçültmeye çalışırken resimler berbat olabiliyor. Fakat Sosyal'i de anlayışla karşılamaya çalışın, yapılabilecek bir şey varsa dikkate alacaklarından eminim.

Hocam bizim gibi normal kullanıcıları dinlemiyorlar, belki sizin gibi sosyalde ün yapmış bi' kullanıcıyı dinlerler. :)

Hepinize katlıyorum. Ben bile Windows+Print Screen kısayolu ile ekran görüntüsü aldığımda boyutu 1.5-3 MB arası oluyor. Mesela yeni aldığım ekran kartını kasamın içinde göstereceğim yada dışarıda telefonla bir resim çekip yükleyeceğim. Bu durumda resim 2-5 MB arası oluyor. Sosyal'in sunucularında yer sıkıntısı varsa ya düzeltilmeli ya da Imgur gibi sitelere yüklemeye izin verilmeli.

Imgur'un var mı boyut sınırı? Eğer yoksa onu kullanabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı