Yazıcı düzgün baskı vermiyor

Somona

Femtopat
3D yazıcım ender 3 tabla ayarını düzgün yapmama rağmen yapışmıyor. Ayrıca tabla ayarını çok fazla sıkınca da yapışıyor ama bu sefer de nozzle tıkanıyor. Ne sorun olabilir? Bilenler cevap yazarsa sevinirim.

3D yazıcım ender 3 tabla ayarını düzgün yapmama rağmen yapışmıyor. Ayrıca tabla ayarını çok fazla sıkınca da yapışıyor ama bu sefer de nozzle tıkanıyor. Ne sorun olabilir? Bilenler cevap yazarsa sevinirim.

Tabla yapışmasın diye bir pleksi vesaire koyun tablaya veya özel solüsyonlar var onlardan kullanın.

Tabla yapışmasın diye bir pleksi vesaire koyun tablaya veya özel solüsyonlar var onlardan kullanın.

Isıtıcılı mı tablanız.

Son düzenleme:
Sorun olduğunu sanmıyorum. En basit ve benim kullandığım çözüm non toxic stick yapıştırıcı alıp tablaya sürmek tabla sıcakken. Bunu belli aralıklarda bir yaptım ve bende bir daha baskı kopması olmadı. Ender 3 bendede.

Sorun olduğunu sanmıyorum. En basit ve benim kullandığım çözüm non toxic stick yapıştırıcı alıp tablaya sürmek tabla sıcakken. Bunu belli aralıklarda bir yaptım ve bende bir daha baskı kopması olmadı. Ender 3 bende de.

Z ekseni stop veya tablada sorun var sanırım tabla ayarını yapıyorum ortası hep boşluk kalıyor be yapışmıyor çözümü bulamadım daha atıyorum şu an.

Z ekseni stop veya tablada sorun var sanırım tabla ayarını yapıyorum ortası hep boşluk kalıyor be yapışmıyor çözümü bulamadım daha atıyorum şu an.

Pardon arıyorum şu an çözümü.

filamentlerin üstünde önerilen sıcaklık 60 olduğu için ben de o şekilde başlamıştım ve aynı sorunu yaşamıştım. çözümü sıcaklığı 70 dereceye çıkartmakta buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı