YBS bölümü hangi üniversitede okunabilir?

Hadi fen temeliniz olmadığı için mühendislik yazamıyor olsanız anlarım da mezuna kaldığınız halde nasıl matematik temeliniz olmuyor?

Hocam özel bir okulda okuyordum. Hocalar aşırı kötüydü. Dönemin yarısına gelmiştik ve nakil aldıracağım için nakilden vazgeçip okulu bitirip mezuna kalmak zorunda kaldım.

Dostum boş ver mat 2 ve FKB seni yorar ayrıca 2.mezunluk demek tabiri caiz ise akraba terörünün tetiğini kendi kafana çekmek ve gereksiz stres demektir en temizi YBS gelirse gitmek (sen de istiyorsan) gelmezse ön lisans bilgisayar programcılığına gidebilirsin.

Dostum boş ver mat 2 ve FKB seni yorar ayrıca 2.mezunluk demek tabiri caiz ise akraba terörünün tetiğini kendi kafana çekmek ve gereksiz stres demektir en temizi YBS gelirse gitmek (sen de istiyorsan) gelmezse ön lisans bilgisayar programcılığına gidebilirsin.

Hocam zaten bu yıl YBS için hazırlanmaya karar vermiştim zaten mühendislik için bir kere daha mezuna kalmayı kaldıramam. Zaten hedefim siber güvenlik uzmanı olmak bizim sektörde çok da önemli değil nereden mezun olduğun.

@rootz

Merhaba. Devlet Üniversitelerindeki en yüksek puanlı 10 Yönetim Bilişim Sistemleri (EA) bölümü ve 2023 taban sıralamaları:
1. Boğaziçi (İngilizce) Yönetim Bilişim Sistemleri: 795.
2. Marmara Üniversitesi (İngilizce) Yönetim Bilişim Sistemleri: 3.470.
3. İstanbul Üniversitesi (İngilizce) Yönetim Bilişim Sistemleri: 6.451.
4. Marmara Üniversitesi (Almanca) Yönetim Bilişim Sistemleri: 6.602.
5. Gazi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri: 24.280.
6. Dokuz Eylül Üniversitesi: 42.546.
7. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce) Yönetim Bilişim Sistemleri: 61.633.
8. Akdeniz Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri: 61.753.
9. Bakırçay Üniversitesi (İngilizce) Yönetim Bilişim Sistemleri: 62.649.
10. Sakarya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri: 70.933.

Bununla birlikte Sayısal puan türüyle öğrenci alan ve yazılımın daha ağırlıklı olduğu Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (SAY) bölümünü de araştırabilirsiniz. Devlet Üniversitelerindeki en yüksek puanlı Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümleri ve 2023 taban sıralamaları:
1. Mersin Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri: 304.729.
2. Trakya Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri: 308.920.
3. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Bucak): 327.670.
4. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (Gölhisar): 347.706.
5. Atatürk Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri: 357.202.
6. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri: 366.121.
7. Muş Alparslan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri: 418.698.

Yeni konular

Geri
Yukarı