Çözüldü MSI PRO B650M-B RTX 4070 sistemde görüntü gelmiyor ve BOOT LED ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

honourr

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,

Aldığım yeni sistemde ekran kartını taktım ve DP kablo ekran kartına takılı ancak görüntü alamadım. HDMI denedim aynı.

Ekran kartına takılan tek bir kablo var, onu kontrol ettim. Mevcut kablolarda da sorun yok, boşta kablo yok. Ekran kartını çıkartıp-takıp tekrar denedim ama aynı. Ekran kartını çıkartıp HDMI'yı anakarta bağladım ve BIOS ekranı geldi.

İşletim sistemi yüklü olmadığı için boot yapamıyor gibi anladım. Şu an ekran kartını çıkarttım ve anakarta bağlı şekilde BIOS ekranındayım. BIOS tarihi 13 Kasım 2023 görünüyor. Update ile sorunum çözülür mü yoksa başka bir noktayı mı kontrol etmem gerek?

Sistem bu:

SS.jpg

Çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• SS.jpg
    SS.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 19
Çözüm
O zaman ihale karta kalıyor, çünkü sistem işlemciden görüntü veriyor, siz bir de BIOS'u son sürüme güncelleyip deneyin, belki düzeltilen bir sorun vardır.
Boot LED sistem sorunsuz çalışıyor, işletim sistemi yok anlamına gelir, BIOS ayarlarından multi monitör varsa açın, veya sistem kapalıyken BIOS sıfırlayın.
BIOS ayarlarını bir kurcaladım ama öyle bir seçenek görmedim. Şu an BIOS ekranı açık zaten ama sanırım Restore Defaults seçeneği iş görmez, değil mi?

CMOS reset butonu mevcut değil anakartta sanırım. Ama web sayfasında şöyle bir ifade var:

1711731700900.png

İlk defa hazır sistem kullandığım için ayrıntılı söyleyebilir misiniz @Marix? Çok teşekkür ederim.

BIOS içinde ayarları sıfırlayıp, ekran kartını takıp deneyebilirsiniz.

F7 ile gelişmiş moda geçin, settings/save and exit/ restore deyip sıfırlayabilirsiniz.
Yaptım ve ekran kartını takıp çalıştırdığımda BOOT led yanmıyordu artık ama monitör hala NO SIGNAL uyarısı veriyor. Ben de yeniden başlatıp BIOS'a girmeye çalıştım ama bir şey gelmedi ekrana. İkinci sefer çalıştırdığımda ise BOOT led'i yine yanmaya başladı.

Yaptım ve ekran kartını takıp çalıştırdığımda BOOT LED yanmıyordu artık ama monitör hala no signal uyarısı veriyor. Ben de yeniden başlatıp BIOS'a girmeye çalıştım ama bir şey gelmedi ekrana. İkinci sefer çalıştırdığımda ise BOOT LED'i yine yanmaya başladı.

Şimdi ekran kartından görüntü kablosunu çıkarın, anakarta da takmayın, bu şekilde sistemi açın, VGA LED yanacak mı kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı