Yeni T.C. Kimlik kartı nereden alınır?

Daha fazla  
Bugün PTT takipten numara kodumu yazayım dedim var mı bir gelişme filan? Baktım kargo teslim edilememiş diyor. Şimdi nereye gitmem lazım?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Em yakın PTT şubesi ya da kapına kâğıt koymuşlardır hangi PTT diye.

Hocam kapıma kağıt'da koymadılarda o yüzden ben birazcık araştırma yaptım 1 kere daha adrese geliyormuş yine evde olmazsak bu sefer galiba bu sefer kapıma haber kağıdı bırakıp PTT şubesinden 1 hafta bekletiyor bekletildiği sürecede nüfus ilçe müdürlüğüne geri gönderiliyormuş diye duydum.

Dağıtımdan çıkan şubeyi bulup gitmeniz lazım galiba bende de kitap siparişim için aynı olmuştu 3 gün orada bekliyor sonra geri dönüyor.

Hocam işte nereden. T.C. Kimlik randevusunda takip no'mu PTT Takip'e yazdım dağıtıma çıkan şube yazmıyor sadece gönderici & gönderici adres güngören ilçesi yazıyor zaten Google Maps'e PTT güngören İstanbul yazıyorum ya da PTT güngören yazıyorum çok şube var PTT şubesi hangisi bilmiyorum :(

Nüfus müdürlüğüne gidiyordu zamanında. Hala oyledir muhtemelen.

Evet hala öyle uzun bir araştırma yaptım ve PTT 2 defa adrese geliyormuş T.C. Kimlik için eğer 2 kere evde olmazsak haber kağıdı bırakılıyor ve PTT'nin kendi şubesinde bekletiliyor zaten haber kağıdında yazıyor hangi şubede olduğu T.C. Kimlik kartı PTT'de 1 hafta bekletiliyormuş 1 hafta PTT'den gelip almazsak eğer randevu için seçtiğim ilçe nüfus müdürlüğüne tekrar gönderiliyormuş ve 1 ay beklemesi zorunluymuş yine almazsak eğer Ankara'ya gidip hakkı rahmetine kavuşuyor T.C. Kimlik maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı