Yeni toplanan sistemin zamansız yavaşlaması

onuracikgoz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7500F - Asus ProArt GeForce RTX 4070 - Msi Pro B650M-P - Kingston Fury Beast KF560C40BBK2/32 GB 6000 Mhz - Kingston Fury Renegade SFYRS/1000G 1TB 7300/6000MB/s - Cooler Master MasterBox TD500 V2 700W - GamePower Skadi 360 ARGB Cpu Sıvı Soğutma 360mm
Meslek
İtfaiyeci
Selam arkadaşlar 1 hafta önce bir toplanmış kasa üzerinde yükseltmeler yaparak sistem satın aldım sistem geldi Windows 10'u ve Driver'leri (program ile değil) düzgün bir biçimde kurdum, oyunlarda sistemin performansı müthiş derecede güzel hiçbir sıkıntı yok derken 150-200 olan FPS'im aradan 1 saat geçince 10-20'lere düşüyor bu durum 5-10 dakika sürüp tekrar Max FPS'e çıkıyor ve seslerde cok cızırtılı ve kötü geliyor, bazen bilgisayarı kapat dediğimde ekran kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor, donanımsal bir sorun olduğunu düşünmediğimden garantiye gönderme gereği duymadım sizce ne yapmalıyım sorunu daha önce yaşayan ya da bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.
BIOS güncel.
RAM hızlandırıldı.
EKRAN KARTI: GTX 1660 Super
RAM: CRUCAİL 2x8 3200 MHz
ANAKART: BIOSTAR B450MHz
İŞLEMCİ: Ryzen 5 3500X
PSU: GAMEGARAJ 550W 80+PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda tam FPS'in çakıldığı anlarda CPU sıcaklığını kontrol edebilme ihtiminiz var mı acaba? Bir de sistemin montajını kendiniz mi yaptınız?
cpu sıcaklığı normal seyrinde dolanıyor , sistem kurulu geldi sadece ekran kartını ben taktım
Sanırım sistemi yollasam daha iyi olucak
Oyunlarda tam FPS'in çakıldığı anlarda CPU sıcaklığını kontrol edebilme ihtiminiz var mı acaba? Bir de sistemin montajını kendiniz mi yaptınız?
1589737078452.png

Hocam bir de aoc 24g2u monitör bağlı olmasına rağmen burada tanımıyor , kasmanın nedeni bu olabilir mi acaba ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı