Yeni üyelere konu açmak için mesaj sınırı getirilmeli

Aslında platformun amacı bu. Ne kadar fazla olay çözülürse o kadar bilgi birikimi ve başlık oluyor. Yeni gelenlerin kendi sorunlarıyla ilgili konu açması dezavantaj değil avantaj haline geliyor. Birkaç tane fazla konu görmenin kimseye zararı olduğunu sanmıyorum. Sonuçta buraya değişik şeyler okumaya, öğrenmeye ve çözüm getirmeye geliyoruz. Sirkülasyonu azaltmanın faydası olmaz.

Merhaba böyle bir sorun dikkatimi çekti. Bazı yeni üyeler direkt olarak foruma kayıt oluyor ve kendi sorunu ile alakalı konu açıyor. Sonrasında ise gelen yardım mesajlarını tek tek deniyor, çözüldüğü zaman bir daha foruma giriş yapmıyor. Hangi çözümün işe yaradığını ya da nasıl çözdüğünü yazmaya bile tenezzül etmiyor. Onun dışında yazım yanlışlarına dikkat etmiyor. Bunun dışında düşük bir mesaj sınırı getirilirse kullanıcı, hakkında bilgi sahibi olmadığı konuları gereksiz mesajlar ile doldurabilir. Üyelik tarihi ve mesaj sınırı getirilmesi daha doğru olur diye düşünüyorum.
Adam sorununu çözmek için foruma girecek şimdi konu açmak için başka konulara girip mesaj mı kassın 😁

Evet dediğin sorun var ama çözümü bu değil.

Hangi mesajın sorununu çözdüğünü yazması güzel olur ama yazmaması açısından böyle bir kural saçma olur.

X sorununu çözeyim derken, birden fazla büyük sorunlar açığa çıkacak, gereksiz. Forumun bu hali süper, düzeni bozmamak da en güzeli.

Forum mantığında ilerlersek cevap verdiğimiz zaman bize düşeni yapmış oluyoruz. Cevap verip vermemesi kendi sorunu, vermiyor ise yapabileceğimiz bir şey yok. Mesaj sınırı olursa mesaj kasmak için saçmalayanlar çoğalır. Gerçi olmamasına rağmen çok fazla.

En ufak bir şey için bile üye olmayı şart koyan veya yeni üyelerini uğraştıran siteler gördüğümde direkt CTRL+W yapıyorum. İnsanları sinir edip uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramıyor bu tarz kısıtlamalar.

Geri
Yukarı