YKS 2024 için kalan sürede ne yapılır?

Praitha

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar farkındayım artık çok geç fakat ben pek bu sınava çalışmadım.
Kafadan şu an Türkçe 20 net sosyal 10 matematık 3-5 fen yapmıyorum netler bu şekilde farkındayım kötü.
AYT ise çok fazla denemeye girmedim ama iyi yapmıyorum.
Sizce nasıl bir yol izlemeylim kalan 29 gün sürede? Farkındayım çok az bir süre kaldı fakat ne yapsam iyidir ne kadar gelişsem iyidir. Şimdiden teşekkürler.

Benim de konularım bitmedi bayağı eksik. Zamanında başlamadım çalışmaya. Sizin yerinizde olsam ki sayılırım en kolay yaptığınız ders ne ise sadece ona ağırlık veririm, kalan sürede en kolay konulara çalışıp net toplardım. Benim şu an biyolojim neredeyse 0. bugünlerde AYT mat basıyorum. Yanında da fizik ya da kimya götürmeye çalışıyorum.
Zaten AYT çalışılmaya ocak ayında başlanıyor. 5 ayda 4 ders bitiyorsa kalan 1 ayda iyi şeyler yapılabilir.

Belki

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240508_020907_Instagram.jpg
    Screenshot_20240508_020907_Instagram.jpg
    167,3 KB · Görüntüleme: 35
Hedefiniz çok yüksek değilse az biraz temel ile 600-700k arası sıralama yapabilirsiniz. Anladığım kadarıyla eşit ağırlıksınız. Bu 29 gün içinde TYT fenin ilk konularına biraz göz gezdirin 3-4 net oradan alırsınız. AYT için coğrafya tarih bazen daha TYT benzeri bazen de çoğunluk bilgi olarak çıkabiliyor o yüzden ikisine de hafiften bir göz atmanızda fayda var. Edebiyat için yazarları ezberlemek aşırı zor o yüzden daha çok şiir türleri vb. şeylere göz atın belki 2-3 net daha fazla yaparsınız.

Geri
Yukarı