Yurt dışı alışverişinde neden bu kadar çok vergi ödeniyor?

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
Evet, soru basit. Yurt dışından ürün alacağım. Zar zor denkleştirdiğim parayla tam alacakken ödeme kısmında gümrük vergisini gördüm. 200 TL. Alacağım ürün ise 550 TL. Cidden çok değişik duygular içerisindeyim. Düşünmek suç olmasa çok güzel şeyler düşünürdüm (!).

Türkiye'ye sokarken vize parası ve geçirmek için izin parası kontrol ediyorlar içini pasaport vesaire bunlar biraz derin devlet işleri hocam sen bak dalgana memleketten al alışverişini.

Türkiye'ye sokarken vize parası ve geçirmek için izin parası kontrol ediyorlar içini pasaport vesaire bunlar biraz derin devlet işleri hocam sen bak dalgana memleketten al alışverişini.
Keşke istediğim ürün memleketimde olsa.
Yemin ediyorum hayallerim yıkıldı. :(
Ucuza güzel bir klavye bulursun. (Stonks)
1636490058922.png

Ödeme ekranında vergi görürsün.(Not stonks)
1636490142621.png

Şimdik hocam klavye yerine 775 TL'ye daha iyileri var illaki mavi Switch gerek yok diyorsanız Logitech G213 Prodigy var kullanıyorum çok kullanışlı Full RGB.

Şimdik hocam klavye yerine 775 TL'ye daha iyileri var illaki mavi Switch gerek yok diyorsanız Logitech G213 Prodigy var kullanıyorum çok kullanışlı Full RGB.
Hocam ban sebebi olduğu için burada başka bir konuya girmiyorum. 10 dakika sonra belki yeni bir konu açarım.

Geri
Yukarı