Yurt dışı telefon kaydı başka telefona aktarılabilir mi?

ucserin

Hectopat
Yakın zamanda yurt dışına çıkıp geldim. Şu an telefon alıp kayıt yaptırırsam 16 serisi çıktığında yaptırdığım kaydı ona aktarabilir miyim? Yani daha önce böyle bir şey diyen bir yayıncı görmüştüm hatta kendine müzisyen öyle yaptım gibi bir şey demişti 15'ler yeni çıktığında. Hala böyle bir fırsat var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda yurt dışına çıkıp geldim. Şu an telefon alıp kayıt yaptırırsam 16 serisi çıktığında yaptırdığım kaydı ona aktarabilir miyim? Yani daha önce böyle bir şey diyen bir yayıncı görmüştüm hatta kendine müzisyen öyle yaptım gibi bir şey demişti 15'ler yeni çıktığında. Hala böyle bir fırsat var mı?
Yaptırmak imkansız hocam. IMEI numarası Anakart'da bulunur yani siz kayıt yapınca anakartı kayıt yaparsınız.

4.yurt dışı telefonum böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. İMEİ hatla alakalı bir durum değil, cihazla alakalı o yüzden aktarma gibi bir şey yok. Yeni cihazın ücreti ayrıca olur eskisini klonlama vs. yapılıyor ancak bu şuan birçok modelde olmayan bir şey.

Her telefonun IMEI numarası unique'dir ve pasaporta işlettiğin bir IMEI kaydı başka bir telefona aktarılamaz. Eskiden Android telefonlarda IMEI clonlama işlemleri filan vardı ama bu durum IOS sistemlerde geçerli değildi.

Eğer ki eski(3 veya 4 yıllık) bir Android telefonunuz varsa klonlama yapabilirsiniz.

Android telefonlar IOS'ların aksine sistem dosyalarına ve kernel erişimine izin veriyor eski bir kayıtlı Android varsa ondaki IMEI numarasını diğer bir Android telefona klonlayabilirsiniz bunu birçok telefoncu yapar ama aynı yöntem iOS için geçerli değil.

Geri
Yukarı