Z2, S5, G3 Hangisi alınmalı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ne S5 düşmanlığıdır anlamadım ki. Kardeş LG G3'te ekran ve işlemciden dolayı ısınma sorunu var. Telefonun performansını yarı yarıya düşürecek seviyede. Atmıyorum bunu inceleme videolarında bariz bir şekilde görebilirsin. Isınmadan dolayı performansın bu kadar düştüğü başka bir telefon yok. S5 sadece 4K video çekerken ısınır, o da zaten bütün 4K çeken telefonlarda olan bir durum. Ayrıca batarya dayanıklık testlerine bak, S5 yine önde. Ha tasarımı vs. güzeldir, tercih kişiye göre değişir ama sırf Samsung düşmanlığından dolayı konuya "olmamış, çöp" minvalinde atlamayın. Çıkardığı ucuz telefonlardan dolayı Nokia gibi harika bir markayı pazar dışı etmiş bir marka olan Samsung'u inanın ben de hiç sevmiyorum. Fakat yiğide de hakkını vereceksin arkadaşım. Eğer objektifsen gelip burda Z2'nin, LG G3'ün dezavantajlarını da anlatacaksın. Tekrar söylüyorum şu telefon pazarında tercihim S5 olmaz ama bunu kullanıp memnun olan o kadar insan var.

Son düzenleme:
Z2 diyorum. Neden mi;

1- Elde tuttuğunda ''Bu benim telefonum mu bee'' hissi veriyor.

2- Kamerası 20.7 MP, DSLR gücünde :)

3- Su geçirmez.

4- Çok büyük değil, cep dostu. (G3 5.5 inç, Z2 5.2 inç.)

5- Daha performanslı.*

* Her iki cihazda da Snapdragon 801 var. Bu işlemciye en iyi performansı 1920x1080p çözünürlülük verir. LG G3'ün işlemcisi ya Snapdragon 805 olmalıydı, ya da 1080p olmalıydı.

XPERIA Z2: Snapdragon 801 + 3 GB RAM + 3200 mAh batarya + 1920x1080 IPS ekran. Bu özellikler G3'te olsaydı seçim çok zor olurdu.

LG G3: Snapdragon 801 + 3 GB RAM + 3100 mAh + 2560x1440 IPS ekran.

G3'ün bataryası, o çözünürlüğe yetmeyecektir. Ve işlemcisi de çözünürlüğe.

Şöyle düşün. GTX980'ini almışsın. Monitörün de 2K. Aynı oyunu 1080p aç, FPS'ini not et, sonra da 2K'da aç öyle not et. Aynı fark iki cihazda da olacaktır.

NOT: İşlemci, oyun performansını etkilemez. İşlemciye gömülü gelen grafik işlemci (ekran kartı denebilir) etkiler. Yani senin Modern Combat 5'ini Snapdragon 805 açmaz. Adreno 420 grafik işlemcisi açar. Yani işlemcinin iyi olması sadece oyun performansını etkilemez. Cihazın kendi performansını da etkiler. Menü geçişleri, internet hızı, uygulamalar vb.

G3'ün de artıları var elbet. Bunlardan en büyüğü Auto Focus. Fotoğraf çekerim diyorsan en iyisi Z2'dir ama auto focus da lazım dersen G3.

Ha birde fiyat farkı var.

1899 TL'ye ikisini de alabilirsin. Ama Z2'yi 3 GB RAM'li, G3'ü 2 GB RAM'li alabilirsin.

LG G3 3 GB ram versiyonu 2099 TL.

Z2 hem daha iyi, hem de daha ucuz. Karar senin...

Ben Samsung Galaxy S5 kullanıyorum ve süper. Oyun oynarken ısınmıyor, kasmıyor. Isınma sadece 4k video çekerken gerçekleşiyor. Eğer çok ısınırsa suyun altına sok hemen geçiyor :mutlu:. Ben memnun kaldım.
Çok büyük hata yapıyorsun sıcakdan aniden soğursa lehimler salabilir bi zamandan sonra temassızlık olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı