Z3 compact su geçirmesi

Erkin Han

Hectopat
Daha fazla  
Şarj kapağı hiç kullanmama rağmen bazen cebimde açılan cihazı teleservice'e yollamıştım. Dock aldım sırf suya dayanıklılık için. Dün akşam cihazı suya düşürdüm. 5 6 dakika sonra kullanırken dokunmatik gitti. Kapağın yarım açık olduğunu arkasında aynı tarafta açıklık olduğunu fark ettim. Telefonun kapaklarını açtım sallaya sallaya suyunu çıkardım. Üfledim düzeldi. Fakat turnusolü pembe oldu. Bu cihazdan bana hayır gelmeyecek anlaşılan. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG-20160217-WA0003.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Suçu kendinde araman lazım biraz, o telefon su geçirmez değil, sadece suya dayanıklı. Geçmiş olsun.

Görünmez kaza, keyfi bişi olsa arayacam suçu kendimde ama. İşin garibi servise gidene kadar problem yoktu. Daha önce küvete girip sağlam çıkmıştı. Servis sonrası dokunmatiğin üstüne az bastırınca çıtırdamaya da başladı. Fakat hiç kullanmadığım kapak cebimde neden açılıyor onu anlamadım.

Sony'nin sıvı temasında hangi koşullarda telefonu garantiye dahil ettiğini bilmiyorum ama daha önce şarj kapağı yüzünden servise verdiyseniz bir ihtimal servis kabul edebilir.
Etmezse de tüketici hakem heyetine başvurun diyeceğim ama biraz garip bir durum. :)

Sony'nin sıvı temasında hangi koşullarda telefonu garantiye dahil ettiğini bilmiyorum ama daha önce şarj kapağı yüzünden servise verdiyseniz bir ihtimal servis kabul edebilir.
Etmezse de tüketici hakem heyetine başvurun diyeceğim ama biraz garip bir durum. :)

Başvurdum. Hiç kullanmadım açılıyor diye. Başlığı açalı az araştırma yaptım da, hakkaten benimki baya garip durum. :):)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı