Zenfone 5 mi Xperia SP mi?

Zenfone 5 mi Xperia sp mi?

• Oy verenlerin toplamı
    9

linamiya

Hectopat
Daha fazla  
İyigünler teknoloji okurları, yazarları :) Bir sorum olacak. Lansmandan önce sony xperia sp almayı düşünüyordum ama asus telefonları görünce biraz kafam karıştı.

Sorum şu; Adreno 320 mi PowerVR SGX544MP2 midaha iyi performans sergiler?
Intel Atom Z2580/ Z2560 mı Qualcomm Snapdragon Pro MSM8960T mi daha iyi ferformans sergiler? Şimdiden teşekkür ederim...

Asus Zenfone 5 vs. Sony Xperia SP - GSMArena.com
Bu adreste telefonların karşılarştırılması..
iki telefonunda eksileri artıları var, sizce hangi telefonu almalıyım? Ve neden?

ZenFone 5 daha iyi. IPS ekranı var. Ön kamerası daha iyi. RAM avantajı var. Ben alacak olsam onu alırdım direkt.

Bana sadece görüntü veya kamera gerekmediği için zaten ikilemde kaldım. Donanım önemli bunedenle CPU/GPU performansını sordum. Ayrıca xperia mhl desteği sunarken asus sunmuyor. Diğer yandan kamera performanslarına baktığımızda çözünürlük birebir aynı iken asus açık ara önde bi performans sergiliyor...

Adreno 320 ile hemen hemen aynı gibi GPU'su. İşlemci yönünden daha iyi ama. Ben olsam dediğim gibi Zenfone 5 alırım.

Zenfone 5, açıkçası spyi tahtından kaldıracakmış gibi görünüyor.
Donanım olarak güçlü fakat snapdragonun optimizasyonu daha iyi olduğundan yakın performans sunacaklardır.
Tasarım olarak kişisel görüşüm sp çok daha önde.Sağlamlık konusunda Ali Hocamız telefona sağlam bir yumruk atmıştı. Kamera da Asus önde.
Kısaca aradaki 100 tl ye değmez fakat dersen benim için bildirimler aşırı önemli, masaya koyduğumda dikkat çekecek,bataryası 2 gün çıkarsın, o zaman sp al derim.

Açıkçası bana zenfone un işlemcisi ve gpu su çok tatmin edici gelmedi (lansmandan sonra başarılı olacağını düşünmüştüm ama biraz araştırma yapınca qualcomm un daha başarılı olduğunu farkettim)... Zenfone da beni çeken kamera ve ekran çözünürlüğü idi. Birde 2gb rami. Mhl çıkışı adreno 320gpu su 4g desteği ve bunu gibi çok dikkat edilmeyen ama benin önem verdiğim işime yarıyan özelliklerde sp de olması , spyi daha çekici kılıyor...
Peki sorumu şöyle eğiştireyim: TFT ekranın çözünürlüğü rahatsız edecek kadar kötü olurmu, IPS+ ekranı almadığıma pişman olurmuyum?
Xperia SP nin kamerası, Zenfone a göre çok düşük kalırmı?

Ben sp kullandığım için daha objektif yorumlar yapabilirim.
Açıkçası bu saatten sonra böyle bir rakip varken Xperia SP almak mantıksız.Çünkü 4.4 alacak denildi fakat bu bile zar zor.
Ama bence zenfone 5 , bayağı bir güncelleme alacak .Ve eklemek isterim ki 2 gb ram büyük avantaj.Donanım benzer zaten sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.
Zenfonenin kamerasını incelemedim fakat xperia sp nin son partları (2014 ve sonrası) kameraları biraz düzeltildi benimki kötü olanlardan bazen muhteşem çekiyor bazen g2 nin ön kamerası gibi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı