Zorla imam hatipe gönderiliyorum

İmam hatiplerin bu kadar yüksek olmasını ben desteklemiyorum. 5 vakit namaz kılan birisiyim ve 2 saat din dersinin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Ülkede fen, sosyal bilimler lisesi sayısı çok az. Ayrıca meslek liselerine yapılan yatırımlar çok düşük. Bence imam hatiplerin çoğu fen lisesi veya sosyal bilimler lisesine çevrilip bu şekilde eğitim kalitesi yükseltilmeli. Ahır ettiler bazı okullarımızı maalesef. Yakında üniversiteyi de ahır ederler.

İmam hatiplerin yüzde 90'ını ilkokul ortaokul ve liseye çevirmeliler. Özellikle Anadolu lisesi. Çünkü 40 kişilik sınıflarda ders dinlemek, ders işlemek falan çok zor.

Direteceğim hocam teşekkürler.

Tamamdır hocam olmadı eski okulumdaki sınıf öğretmeniyle görüşmeye çalışırım.

Hocam arkadaşın dediğini okudumda namaz falan diyor okulda zorla cuma namazına götürülüyoruz dinede bağlı birisi değilim.

Doğru hocam eski okulumun sınıf öğretmeniylede görüşmeyi düşnüyorum.

Dine bağlı olsanız bile körü körüne sorgulamaksızın bir şeyler öğrenirseniz İslam'dan soğursunuz muhtemelen.

İmam hatiplerin yüzde 90'ını ilkokul ortaokul ve liseye çevirmeliler. Özellikle Anadolu lisesi. Çünkü 40 kişilik sınıflarda ders dinlemek, ders işlemek falan çok zor.

Hocam Türkiye'nin 20 milyon imama ihtiyacı yok. Türkiye'de sosyal bilimler ve fen liselerine yatırım yapılıp meslek liselerine de yatırım yaparak işsizlik çözülmeli. Herkesi okutmak yerine adam olacak adamları okutmak daha iyi.

İşle dinlerin zararları neyse konuya gelelim. Çabuk git ve şikayet et böyle bir hakkı bulunmuyor ailenin. Ya da ailenle tabii aile denilir mi bilmiyorum gidip sert bir şekilde konuşabilirsin ben sorumluluk almıyorum. Sona gelmeden imam hatipler kapatılsın.

Dostlar olayı hallettim annemden gizli nakil aldırdım öğretmenim annemle konuştu olay tatlıya bağlandı çok sağ olun teşekkürler.

Geri
Yukarı