2D oyunlar için Xbox kolu alınır mı?

Arkadanınıızda falan var mı hocam hiç. Ben mesela PS koluna alıstım(hepsi cakmaydı).ama artık PS kolunu cook rahat kullanabiliyorum. Ama Xbox kolu cok ters geliyor. Kimi insanlarda Xbox daha rahat. Kısacası tamamen alışmakla alakalı. Bu arada tasarım falan mı yapıyorsunuz hocam?
Evet hocam. Yeni başladım tasarıma. Sınavlar da bitsin. Devam ettiyeceğim. Bu arada arkadaşlarımda maalesef yok zaten arkadaşım yok. PS baktım çok beğenmedim xbox daha ergonomik gibi.

Evet hocam. Yeni başladım tasarıma. Sınavlar da bitsin. Devam ettiyeceğim. Bu arada arkadaşlarımda maalesef yok zaten arkadaşım yok. PS baktım çok beğenmedim Xbox daha ergonomik gibi.

Dogrudur. Cogu kişi Xbox'a yöneliyor. Bir ben alısamıyorum galiba. Dedğiniz cogu oyunu oynadım. Mesela Terraria. Hem telefondan hem PC'den hem klavyeyle. En rahat telefondu. Sonra klavye sonra gamepad. Stardewde hala alısamadım gamepada.

Dogrudur. Cogu kişi Xbox'a yöneliyor. Bir ben alısamıyorum galiba. Dedğiniz cogu oyunu oynadım. Mesela Terraria. Hem telefondan hem PC'den hem klavyeyle. En rahat telefondu. Sonra klavye sonra gamepad. Stardewde hala alısamadım gamepada.
Hocam ben bu kolu alınca nelerde kullanacağım? Yani oyun yokki olsa düşünmeden alırım.

Ben kolla genel olarak arkadaslarım gelince oynuyorum. Onun dısında stick fight stardew Terraria Dead Cells Rocket League Castle crashers Human: Fall Flat kingdom New lands hollow Knight forager gibi oyunlarda oluyor.

Ben kolla genel olarak arkadaslarım gelince oynuyorum. Onun dısında stick fight stardew Terraria Dead Cells Rocket League Castle crashers Human: Fall Flat kingdom New lands hollow Knight forager gibi oyunlarda oluyor.

Rocket League'yi gamepadden oynamaya çok özenmiştim. İyi oynayan insanlar he gamepadden oynuyordu. Hem de gampadın kontrolleri daha rahatmıs sanırsam. Fakat hiçbir zaman alısamadım. Klavyeyle devam RL için :)

Rocket League'yi gamepadden oynamaya çok özenmiştim. İyi oynayan insanlar he gamepadden oynuyordu. Hem de gampadın kontrolleri daha rahatmıs sanırsam. Fakat hiçbir zaman alısamadım. Klavyeyle devam RL için :)

Aklıma gelmeyen daha yüzlerce güzel oyun vardır.

Hocam alacağım ya hem bir şey kaybetmem.

Alışma süreci için daha ucuz bir gamepadlere yönelebilirsiniz. Benim ilk gamepad'im F310 olduydu. Ergonominin iğrençliğini, tuşların taş gibi sert olduğunu falan elime daha iyi gamepad geçene kadar pek farketmemiştim. Tabii önerim F310 almanız değil kesinlikle, ama xBox kolundan daha ucuz (örn 8BitDo Ultimate C) ya da temiz 2. el bir gamepad olacaktır. 3-5 ay sonra olmadı köşeye fırlatacak olursanız en az kayıp ile köşeye fırlatmış olursunuz mantığı.

Hocam alacağım. Rocket League vb oyunlar gerçekten sarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı