AC Valhalla Dawn of Rangnarok ana hikayeyle bağlantısı var mı?

Berkay4154

Kilopat
Merhaba, arkadaşlar AC Valhalla'yı bitireli baya oldu ama Dawn Of Ragnarok ben bitirdikten sonra geldiği için oynama fırsatı olmamıştı. Şimdi Dawn of Ragnarok gözüme çarptı, alsam mı? Diye düşündüm ama mitolojik açıdan Ragnarok olarak ayrı bir hikaye mi? Yoksa ana hikayeyle (Hytham'ın görevleri, Basim'in Animus Projesine bağlı cihazla ilgili yaptıklarıyla vs. ) bir bağlantısı var mı? Emin olamadım pek kaynakta bulamadım. Eğer ayrı bir hikayeyse boşa vakit harcamak istemiyorum, direkt Mirage alacağım.

Hikaye Odin'in hikayesi, Odin de Eivor'la bağlantılı olduğu için aynı ana oyunun Asgard kısımları gibi hikayeyle iyi kötü bi' bağlantısı var. Ama bu bağlantı hikayeden çok ana karakterle alakalı, ana karakteri ilgilendiriyor.

Bana kalırsa oynamazsanız çok bir şey kaybetmezsiniz ama oynanmayacak bi' DLC de değil. Özellikle vuran, çarpıcı bir kaç anı var. Genel olarak atmosferi, çevre dizaynı ve müzikleri açısından fena değil. Hikayede genel olarak Odin'in gösterilmesi ve tasviri de hiç fena değil.

Ayrı hikaye olarak oynanabilirliği ve Odin'in oğlu Baldr'I kurtarma üzerine kapsamlı bir hikaye inşa ettiklerini biliyorum da bunun dışına çıkıp baştaki Odin bağlantısında ağabeyi ile bir uzantısı vardı. O da Basim'le olan karşılaşmalarında yansıyordu. Onun gibi bir uzantı var mı? Yoksa o baştaki temellendirme dışında bir ilinti yok mu?
Ana hikayeyle biraz bağlantı var, Asgard kısımlarıyla neredeyse hiç yok dediğim gibi. Doğru düzgün sayılabilecek bi' Odin - Eivor bağlantısı var. Hikayede farklı, başka şeylere pek yer verilmemiş.
DLC her şeyden çok Odin'i konu alıyor, full ona odaklanılmış. Reenkarne olayı sayesinde Eivor, Odin üzerinden bi' nevi kendi geçmişini öğreniyor, kendini tanıyor sayılır.
@Berkay4154

Son düzenleyen: Moderatör:
Hikaye Odin'in hikayesi, Odin de Eivor'la bağlantılı olduğu için aynı ana oyunun Asgard kısımları gibi bi' nebze ana hikayeyle bağlantılı sayılır.
Bana kalırsa oynamazsanız çok bi' şey kaybetmezsiniz ama oynanmayacak bi' DLC de değil. Özellikle vuran, çarpıcı bir kaç anı var. Genel olarak atmosfer, çevre dizaynı ve müzikler açısından hiç fena değil.
Ayrı hikaye olarak oynanabilirliği ve Odin'in oğlu Baldr'I kurtarma üzerine kapsamlı bir hikaye inşa ettiklerini biliyorum da bunun dışına çıkıp baştaki Odin bağlantısında ağabeyi ile bir uzantısı vardı. O da Basim'le olan karşılaşmalarında yansıyordu. Onun gibi bir uzantı var mı? Yoksa o baştaki temellendirme dışında bir ilinti yok mu? Boşa düşersem oynayabilirim de şimdi ayrı mod gibi girip uğraşmak istemiyorum Mirage'a geçeceğim için. Yoksa İskandinav mitolojisi babında güzel tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı