AMD'den NVIDIA'ya geçiş sonrası görüntü kalitesi düştü

Yutuberf

Decapat
Daha fazla  
Merhaba AMD'den RTX geçtim ve Valorant AMD kalite daha iyiydi ve RTX görüntü kalitesi kötü bunu nasıl hallederim? Ayarlarma vs varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Bütün driver kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD ve Nvidia arasında oyunlarda görüntü kalitesi olarak bir fark olmaz.
Modelden modele performans farkı olur sadece.
AMD ekran kartını söktükten sonra DDU benzeri bir program ile tüm eski ekran kartı sürücü artıklarını temizlediniz mi ?

AMD ve NVIDIA arasında oyunlarda görüntü kalitesi olarak bir fark olmaz.
AMD ekran kartını söktükten sonra DDU benzeri bir program ile tüm eski ekran kartı sürücü artıklarını temizlediniz mi?

Hocam yeni kasaya geçtim.

Kablo değiştin mi, HDMI DP gibi.

Hocam sadece kasa değiştim NVIDIA ayar var mı onu soruyorum kalitesi AMD kıyaslan daha kötü.

Dediğim gibi AMD/Intel/Nvidia ekran kartları arasında görüntü kalitesi olarak fark olmaz. Performans farkı olur. Yani birisinin Ultra grafik ayarları, diğerlerinin Ultra grafik ayarlarından farklı olmaz. Belki Valorant grafik ayarlarında bir sıkıntı vardır. Çözünürlüğü monitörünüzün çözünürlüğünden düşüğe ayarladıysanız görüntünüz kötü olur.

AMD ve NVIDIA arasında oyunlarda görüntü kalitesi olarak bir fark olmaz.
AMD ekran kartını söktükten sonra DDU benzeri bir program ile tüm eski ekran kartı sürücü artıklarını temizlediniz mi?

Yeni kasaya geçtim

Dediğim gibi AMD/Intel/Nvidia ekran kartları arasında görüntü kalitesi olarak fark olmaz. Performans farkı olur. Yani birisinin Ultra grafik ayarları, diğerlerinin Ultra grafik ayarlarından farklı olmaz. Belki Valorant grafik ayarlarında bir sıkıntı vardır. Çözünürlüğü monitörünüzün çözünürlüğünden düşüğe ayarladıysanız görüntünüz kötü olur.

Şu şekil söyleyeyim onda keskinleştirme daha iyiydi RTX çizgi film gibi.

Geri
Yukarı