Android için MSI Afterburner gibi sistem durumu görüntüleme uygulaması önerisi

İşletim sistemi
Android

GorkemYakar

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi, Android Platformu için Tıpkı MSI Afterburner Very Riva Tuner Statistics Server gibi, oyun içerisinde işlemcinin veya ekran kartının hızını, gücünü, sıcaklığını, RAM durumunu görebileceğimiz bir uygulama var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi, Android Platformu için Tıpkı MSI Afterburner Very Riva Tuner Statistics Server gibi, oyun içerisinde işlemcinin veya ekran kartının hızını, gücünü, sıcaklığını, RAM durumunu görebileceğimiz bir uygulama var mı acaba?
CPU-Z: Bu uygulama, cihazının CPU, GPU, RAM, batarya durumu ve diğer donanım bilgilerini detaylı bir şekilde gösterir. Kullanımı oldukça basittir ve geniş bir donanım desteği sunar.
HWMonitor: Donanım durumunu izlemek için güvenilir bir uygulamadır. CPU ve GPU sıcaklıklarını, batarya seviyesini ve diğer önemli donanım metriklerini gösterir.
AIDA64: AIDA64, detaylı donanım ve sistem bilgilerini sağlayan güçlü bir uygulamadır. CPU, GPU, RAM, depolama, sensörler ve daha birçok bileşen hakkında bilgi sunar.
GSam Battery Monitor: Özellikle batarya izleme konusunda başarılı bir uygulamadır. Batarya tüketimini, sıcaklığını ve şarj durumunu detaylı olarak gösterir.
Chatgptden aldım (Hiçbirisini kullanmadım/denemedim doğruluk payını bilmem)

CPU-Z: Bu uygulama, cihazının CPU, GPU, RAM, batarya durumu ve diğer donanım bilgilerini detaylı bir şekilde gösterir. Kullanımı oldukça basittir ve geniş bir donanım desteği sunar.
HWMonitor: Donanım durumunu izlemek için güvenilir bir uygulamadır. CPU ve GPU sıcaklıklarını, batarya seviyesini ve diğer önemli donanım metriklerini gösterir.
AIDA64: AIDA64, detaylı donanım ve sistem bilgilerini sağlayan güçlü bir uygulamadır. CPU, GPU, RAM, depolama, sensörler ve daha birçok bileşen hakkında bilgi sunar.
Gsam battery monitor: Özellikle batarya izleme konusunda başarılı bir uygulamadır. Batarya tüketimini, sıcaklığını ve şarj durumunu detaylı olarak gösterir.
ChatGPT'den aldım (hiçbirisini kullanmadım/denemedim doğruluk payını bilmem)

Benim demek istediğim, oyun oynarken, oyunun sağ üst veya sol üst köşesinde gösteren bir donanım izleme programı gerekiyor. CPU Z kullandim ama böyle bir ayarı yok, AIDA64 de aynı sekidle yanılmıyorsam, oyun oynarken bir yandan takip edebileceğim bir yazılım istiyorum ben.

Benim demek istediğim, oyun oynarken, oyunun sağ üst veya sol üst köşesinde gösteren bir donanım izleme programı gerekiyor. CPU Z kullandim ama böyle bir ayarı yok, AIDA64 de aynı sekidle yanılmıyorsam, oyun oynarken bir yandan takip edebileceğim bir yazılım istiyorum ben.
Game Booster ve GFX Tool uygulamaları: Bazı Game Booster uygulamaları, oyun performansını artırmak ve cihaz durumunu izlemek için çeşitli araçlar sunar. Örneğin, bazı GFX Tool uygulamaları, oyun sırasında FPS (Frame Per Second) göstergesi ekleyebilir.

GameBench: GameBench, oyun performansını analiz etmek ve izlemek için kullanılan güçlü bir araçtır. Uygulama, oyun sırasında FPS, CPU ve GPU kullanımını gösterir. Ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunmaktadır.

Perfdog: Perfdog, mobil oyun performansını izlemek ve analiz etmek için profesyonel bir araçtır. Oyun sırasında FPS, CPU ve GPU sıcaklıkları gibi verileri gerçek zamanlı olarak gösterir. Ancak, bu uygulama genellikle daha teknik bilgi gerektirir ve bazı özellikleri ücretli olabilir.
Xiaomi Game Turbo: Xiaomi telefonlarında bulunan Game Turbo modu, oyun sırasında cihazın performansını artırırken aynı zamanda FPS ve diğer performans göstergelerini ekrana getirebilir. Benzer özellikler, bazı diğer markaların oyun modlarında da mevcuttur.

Perfdog işine yarayacak sanırım

Geri
Yukarı