Elektronik ASUS ROG STRIX LC II 360mm Beyaz Sıvı Soğutucu 5.622 TL

Benim hatam Rog LC 2 review diye aradığımda çıkmıştı dikkat etmemişim, Rog Ryuo 3'te asetek gen 8 pump kullanıyor ama lc2 gibi, fanlar farklı model ama aşağı yukarı benzer olur performansları. Şimdi baktım LC2'yi başka soğutucularla karşılaştıran test yok daha. Rog Ryuo 3 ile diğer soğutucuları karşılaştırırsanız benzer sonuçlar alırsınız.
Demiştim ya uzatmaya gerek yok diye. Su pompası 4000rpm ve üzeri ucuz 360 radyatörlü bir sıvı soğutucu bulup 3 tane noctula NF-F12 fan takarak da burada ki en güçlü sıvı soğutma değerini elde edebilirsin (Ama sana gene pahalı gelir). Olay değerlendirdiğin ürünler hakkında karşılaştırılacak kulvarları arasında fark olması. Ayrıca her paylaşılan veri tam olarak doğru şartlar altında olmaya biliyor mesela radyatöre felan para sıkışabiliyor. (Tüm markalar ve değerlendiren taraflar için geçerli, geçmişte yaptıkları malum)

Demiştim ya uzatmaya gerek yok diye. Su pompası 4000RPM ve üzeri ucuz 360 radyatörlü bir sıvı soğutucu bulup 3 tane noctula NF-F12 fan takarak da burada ki en güçlü sıvı soğutma değerini elde edebilirsin (ama sana gene pahalı gelir). Olay değerlendirdiğin ürünler hakkında karşılaştırılacak kulvarları arasında fark olması. Ayrıca her paylaşılan veri tam olarak doğru şartlar altında olmaya biliyor mesela radyatöre falan para sıkışabiliyor. (tüm markalar ve değerlendiren taraflar için geçerli, geçmişte yaptıkları malum)

Sizce Newegg'ten Corsair iCUE link H150i RGB AiO alınır mı? Benim çekindiğim kısım garanti.

Screenshot_20231229_225019_Chrome.jpg

Sizce Newegg'ten Corsair iCUE link H150i RGB AiO alınır mı? Benim çekindiğim kısım garanti.

Eki Görüntüle 2070630
Birisi bana h150 nin 14700kf ile 0.1 undervolt ile iyi değerler aldığını söylemişti. Garanti konusu tamamen kişiden kişiye değişir. Satın aldığın şeyin değerine olası garanti ücretini ekleyip değip değmeyeceğini kendin karar vermelisin.(Garanti kapsamı marka ve tedarik eden firmaya göre değişiyor bazen aparatını bile karşılamıyorlar, bazen ürünü kendi hatam olsa dahi tamir ve değişim ile yardımcı oluyorlar. İyi araştırmanı tavsiye ederim eğer firma ve ithalatcı iyi bir garanti kapsamı sunuyor ise yurt içinden almak benim için önemli) Sıvı soğutma konusu önemli bence işlemciye takmadan önce boşta çalışmasını test etmeni öneririm kaçak varsa diye. Sadece yurt dışından alınanlar için değil tabi.

Birisi bana H150'nin 14700KF ile 0.1 undervolt ile iyi değerler aldığını söylemişti. Garanti konusu tamamen kişiden kişiye değişir. Satın aldığın şeyin değerine olası garanti ücretini ekleyip değip değmeyeceğini kendin karar vermelisin.(Garanti kapsamı marka ve tedarik eden firmaya göre değişiyor bazen aparatını bile karşılamıyorlar, bazen ürünü kendi hatam olsa dahi tamir ve değişim ile yardımcı oluyorlar. İyi araştırmanı tavsiye ederim eğer firma ve ithalatcı iyi bir garanti kapsamı sunuyor ise yurt içinden almak benim için önemli) Sıvı soğutma konusu önemli bence işlemciye takmadan önce boşta çalışmasını test etmeni öneririm kaçak varsa diye. Sadece yurt dışından alınanlar için değil tabii.

Anladım teşekkürler bilgi için.

Ben 10 defa alışveriş yaptım Newegg'ten maximum 4 ila 6 günde geliyor DHL Express ile vergiler dahil fiyatıdır gümrük vergisini sizden alıyor.

Hemen şimdi sipariş versem ve siparişim 150 euro altıysa 4-6 günde gelir mi hocam gönderici Newegg Amerika'dan gelecek yazıyor. Bu arada 150 euro muhabbetine kargo dahil mi bilginiz var mı? Ya da 150 euro üstü bir ürün alırsam kesin gümrüğe takılır mı?

Son düzenleme:
Hemen şimdi sipariş versem ve siparişim 150 euro altıysa 4-6 günde gelir mi hocam gönderici Newegg Amerika'dan gelecek yazıyor. Bu arada 150 euro muhabbetine kargo dahil mi bilginiz var mı? Ya da 150 euro üstü bir ürün alırsam kesin gümrüğe takılır mı?

Ürünün gümrüğe takılmasınn sebebi gtn kodu olayı gümrükler genel müdürlüğünün hazırladığı gümrükte gelen ürünün ticari bir ürün ile alakası var mı diye gtn kodu listesi var bazı alıcılar onu dolduruyor doldurduğu içinde ticari bir ürün kategorisine giriyor forumda diyor ithal edilecek gönderinin gümrük tarife istatistik pozisyon no gtn kodudur.
Ben 150 avronun üstünde ürün aldım gümrüğe takıldı ama ücret ödemedim eğer iki ürün alırsanız gümrüğe %100 takılır. Geliş süreside maximum 6 gündür 4 günde Türkiye ye geliyor.
Resimdeki forum gümrükten çekme formu.

Screenshot_20240104_012035_Samsung Notes.jpg

Geri
Yukarı