Çözüldü ASUS TUF A15 laptop termal macun yenilemesi yapılması garanti dışına girer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alpayzybk

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 2 ay önce almış olduğum ASUS TUF Gaming A15 FA507NV model numaralı dizüstü bilgisayarım işlemci odaklı e-spor kategorisinde bir oyunu oynarken işlemci sıcaklığı 90°-95° dolaylarında geziyor. Ben de bu durumdan ötürü bilgisayardaki macunu performansını daha önceki bilgisayarımda deneyimleyebildiğim "Thermal Grizzly Hydronaut" termal macun ile yenilemek istiyorum ama garanti bozulacağı için çekiniyorum bu yüzden servise bakım için yolladığımda yanında bu macunu da yollasam istediğim macun ile bakım yapılır mı?

Merhaba, 2 ay önce almış olduğum ASUS TUF Gaming A15 FA507NV model numaralı dizüstü bilgisayarım işlemci odaklı e-spor kategorisinde bir oyunu oynarken işlemci sıcaklığı 90°-95° dolaylarında geziyor. Ben de bu durumdan ötürü bilgisayardaki macunu performansını daha önceki bilgisayarımda deneyimleyebildiğim "Thermal Grizzly hydronaut" termal macun ile yenilemek istiyorum ama garanti bozulacağı için çekiniyorum bu yüzden servise bakım için yolladığımda yanında bu macunu da yollasam istediğim macun ile bakım yapılır mı?

Laptoplar için normal sıcaklıklar bence. Ben 2,5 yıldır ASUS TUF A15 AMD 4900h olan cihazımda aldığım günder beri 0 bakımla bu değerleri alıyorum. Çok sorun olmayacaksa ve işlemcinin sabit frekans hızı da yeterliyse Boost kapamayı önerebilirim ben böyle yaparak 1 2 FPS kaybıyla 10 derece soğuttum PC'yi RDR2 de falan 80 85 derece oluyor ve 1FPS fark oluyor ama her PC de farklı olabilir denemek sana kalmış.

Termal macun değişimi yaptıktan sonra sonuçları paylaşır mısınız? Garantinin bozulmaması gerekiyor.
Aradığım asus müşteri temsilcisi kayıt oluşturdu servisten dönüş yapıldığında geri arayacak. Farklı bir macun ile yenilemeniz garanti dışı bırakabilir dedi. Servise şuan sorun gönderildi eğer kabul edilirse kendi istediğiniz olmazsa da servisin kullanmış olduğu ile tekrar bir macun yenilenmesini yapabileceklerini söylediler.

Aradığım ASUS müşteri temsilcisi kayıt oluşturdu servisten dönüş yapıldığında geri arayacak. Farklı bir macun ile yenilemeniz garanti dışı bırakabilir dedi. Servise şu an sorun gönderildi eğer kabul edilirse kendi istediğiniz olmazsa da servisin kullanmış olduğu ile tekrar bir macun yenilenmesini yapabileceklerini söylediler.

Tamamdır yanıtınızı bekliyorum. Termal macun yenilenmesi garantiyi bozuyorsa saçma yani ben de 1 yıl sonra bakım yapmayı düşünüyordum.

Laptoplar için normal sıcaklıklar bence. Ben 2,5 yıldır ASUS TUF A15 AMD 4900h olan cihazımda aldığım günder beri 0 bakımla bu değerleri alıyorum. Çok sorun olmayacaksa ve işlemcinin sabit frekans hızı da yeterliyse Boost kapamayı önerebilirim ben böyle yaparak 1 2 FPS kaybıyla 10 derece soğuttum PC'yi RDR2 de falan 80 85 derece oluyor ve 1FPS fark oluyor ama her PC de farklı olabilir denemek sana kalmış.
Ekran kartı odaklı oyunlarda işlemci sıcaklıklarım ideal seviyelerde oluyor. Örnek vermem gerekirse " Forza Horizon 5, Far Cry 5, The Witcher 3" ama iş işlemci odaklı "Rainbow Six Siege, Valorant" oyunlarına gelince droplar yaşıyorum.

Tamamdır yanıtınızı bekliyorum. Termal macun yenilenmesi garantiyi bozuyorsa saçma yani ben de 1 yıl sonra bakım yapmayı düşünüyordum.
Evet söylediği şey "gaming bilgisayarlarda müdahaleye izin veriliyor ama farklı bir termal macun kullanımınız garantiyi bozabilir." şeklinde cevap verdi. Ben nereden bilebilirim ki Asus Teknik Servisinin kullanmış olduğu macunu da onu kullanarak bakım yapabileyim? Teknik servisten sonuç net olarak gelince sizi de bilgilendiririm.

Evet söylediği şey "Gaming bilgisayarlarda müdahaleye izin veriliyor ama farklı bir termal macun kullanımınız garantiyi bozabilir." şeklinde cevap verdi. Ben nereden bilebilirim ki ASUS teknik servisinin kullanmış olduğu macunu da onu kullanarak bakım yapabileyim? Teknik servisten sonuç net olarak gelince sizi de bilgilendiririm.

Çok haklısınız ekstra olarak belki daha kaliteli bir macun süreceğiz yani garip. Tekrardan teşekkürler.

Ekran kartı odaklı oyunlarda işlemci sıcaklıklarım ideal seviyelerde oluyor. Örnek vermem gerekirse " Forza Horizon 5, Far Cry 5, The Witcher 3" ama iş işlemci odaklı "Rainbow Six: Siege, Valorant" oyunlarına gelince droplar yaşıyorum.

Evet söylediği şey "Gaming bilgisayarlarda müdahaleye izin veriliyor ama farklı bir termal macun kullanımınız garantiyi bozabilir." şeklinde cevap verdi. Ben nereden bilebilirim ki ASUS teknik servisinin kullanmış olduğu macunu da onu kullanarak bakım yapabileyim? Teknik servisten sonuç net olarak gelince sizi de bilgilendiririm.

Hocam merhaba bende aynı ürüne sahibim ve işlemci sıcaklıklarından bende muzdaribim termal macun değiştirdiniz mi sonuç nedir? Bilgi paylaşımı yapabilir misiniz?

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bilgi değişikliği olduğu için yazıyorum, fa507nu modeli için müşteri hizmetleri kesin olarak sadece donanım yükseltmesi yapabilirsiniz cihaza bakım yapamazsınız dedi ben tatmin olmayıp mail attım maildede aynı şekilde dönüş geldi. Ram ssd ye tm lar ama bakımı onlar yapıyormuş guncel durum bu şekilde

Yeni konular

Geri
Yukarı