Eski sisteme Windows 10 LTSB mi Windows 7 mi?

Hakan Yusuf

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 2600 3.40 GHz
AMD Radeon HD 6570
8GB Dual Ram
Windows 10 Pro
Elimde eski bir sistem var
Özellikleri:
Intel Pentium 4 2.60 GHz.
756 MB RAM.
NVIDIA FX 5600
50 GB depolama.
Duyduğuma göre Windows 10 LTSB çok az 400 MB civarlarında RAM tüketiyormuş, bu sistemde de 750 MB gibi bir bellek var. Windows 10 LTSB mi Windows 7 mi kullanmalıyım sizce? XP demeyin, XP kullanmak istemiyorum. Destek kesinlikle yok çünkü. Windows 7'de en azından Chrome tamamen eski değil.
Bilgisayarın amacı YouTube'da video izlemek olacak yani çok bir beklentimiz yok 720p, 1080p açar mı bilmiyorum ama sizce hangisi? Windows 7 kurarsam Windows 7 Ultimate kuracağım içinde eski oyunlar var çünkü ve görünüm harikası bir işletim sistemi.

Windows 7 veya hafif bir Linux dağıtımı kurmanı öneriririm.

Eğer amaç video izlemek ise Linux dağıtımlarına göz atın derim. Windows kullanmanıza gerek yok diye düşünmekteyim.

Bende aynı fikirdeyim. Bu kadar düşük bir RAM karşısında Linux dağıtımı kullanmak daha sağlıklı olur. İyi günler...

Elimde eski bir sistem var
Özellikleri:
Intel Pentium 4 2.60 GHz.
756 MB RAM.
NVIDIA FX 5600
50 GB depolama.
Duyduğuma göre Windows 10 LTSB çok az 400 MB civarlarında RAM tüketiyormuş, bu sistemde de 750 MB gibi bir bellek var. Windows 10 LTSB mi Windows 7 mi kullanmalıyım sizce? XP demeyin, XP kullanmak istemiyorum. Destek kesinlikle yok çünkü. Windows 7'de en azından Chrome tamamen eski değil.
Bilgisayarın amacı YouTube'da video izlemek olacak yani çok bir beklentimiz yok 720p, 1080p açar mı bilmiyorum ama sizce hangisi? Windows 7 kurarsam Windows 7 Ultimate kuracağım içinde eski oyunlar var çünkü ve görünüm harikası bir işletim sistemi.

Windows 7 Starter/Home Basic'ya da Modlu 7/8.1 kurulabilir.

Bende aynı fikirdeyim. Bu kadar düşük bir RAM karşısında Linux dağıtımı kullanmak daha sağlıklı olur. İyi günler...

Linux düşünmüyorum daha önce hiç kullanmadım ama öneri için teşekkürler.

Geri
Yukarı