Gitara başlangıç, devamını getirme hevesi oluşturma ve sıkılmamak

Büyük ihtimal bozuk olduğu için iade edilen bir amfiyi size gönderdiler daha önce doremusicden çok alışveriş yaptım böyle denk gelmesi garip olmuş.

Dün götürdüm verdim. Orada kilolu bir çalışan vardı ismi Yunus. Bana hikaye anlatıyor yok işte böyle tıkır tıkır ses gelmesi normalmiş, içinde yapım aşamasında bir malzeme düşmüş olabilirmiş. Dedim şurada duran amfileri bir sallayalım onlardan ses gelecek mi diye. Olur dedi. Salladık tık yok. Mors oldu tabii. İlla hepsinden de ses gelecek değil ya diyo. Dedim ayrıca açılmış ürünü satıyorsunuz dedim. Hemen yine savunmaya geçiyor. İşte ürün açıldı ama bir sebepten ötürü açıldı.

Neymiş sebep? O elektrik kablosu giriş yerinde bir sorun varmışta onu tamir ettirmişler. Adama bak ya sanki bir bahaneymiş gibi bunu anlatıyor. Fabrika çıkışı hatalı üretimmiş. Her 1000 üründe filan böyle ufak problemli ürünler çıkabiliyormuş, bunlar da düzeltiyormuş. Tamir görmüş ürünü sıfır ürün diye nasıl satarsınız dedim. Ortam da gerginleşti tabii. Sonra orada 60 yaşlarında bir adam, oranın sorumlusu galiba. Tamam değiştirelim filan diye çok yapıcı davranmaya başladı. Anladı çalışanının ağzından laf kaçırdığını. Yani DoreMuzik filan güvenilir diye gittim ama acemi olduğumu da çok belirtmiş olduğumdan dolayı galiba defolu ürünü tamir görmüş ürünü bana sıfır fiyatına kakalamaya çalıştılar.

Sonuç itibari ile ürün haftaya gelecekmiş. Ürün mağazaya gelecek. Gideceğim ve beraber çalışanlar ile yeni ürün açılımını beraber yapacağız. İnşallah o zaman bir alavere çevirmez bu hain Yunus 😆

Üzüldüm gerçekten aslında dore müzikte ilk defa böyle bir sorun yaşayan birini duyuyorum umarım sorun çözülür. Gerçekten de bu ayı gibi çalışanlardan her işletmede oluyor yerden yere vurasım geliyor ama tabi ki yapılacak bir şey yok illa ki denk geliyor böyleleri.

@WFaith Böyle şeyler hepbenim başıma geliyor sanıyordum. Can sıkıcı bir durum. Ürün tamirli ya da teşhir ise kusurunu belirtip indirimli satabilirler aslında. Bu sayede kimse onların hakkında kötü yorum yapmamış olurdu. Yazık vallahi kaç yıllık firma, ticareti / müşteri memnuniyetini öğrenememiş.

Umarım teslimde sorum şaşamazsınız tekrar.

@WFaith Böyle şeyler hepbenim başıma geliyor sanıyordum. Can sıkıcı bir durum. Ürün tamirli ya da teşhir ise kusurunu belirtip indirimli satabilirler aslında. Bu sayede kimse onların hakkında kötü yorum yapmamış olurdu. Yazık vallahi kaç yıllık firma, ticareti / müşteri memnuniyetini öğrenememiş.

Umarım teslimde sorum şaşamazsınız tekrar.
Antalya Lara şubesi sanırım biraz sıkıntılı. O yöneticinin de bu olaylardan haberinin olmadığını düşünemiyorum. Hepsi biliyorlardır elbette ama acemiye satmak hep daha kolay olur diye yaptılar galiba. Ama haftaya İzmir depodan gelecekmiş. Kutuyu açmayın beraber açalım diye de tembihledim ama inşallah gittiğimde açılmış kutuyu gösterip o eski ürünü tamir edip yeni ürün diye kakalamaya çalışmaz. Paranoyak oldum biraz da.
Üzüldüm gerçekten aslında dore müzikte ilk defa böyle bir sorun yaşayan birini duyuyorum umarım sorun çözülür. Gerçekten de bu ayı gibi çalışanlardan her işletmede oluyor yerden yere vurasım geliyor ama tabi ki yapılacak bir şey yok illa ki denk geliyor böyleleri.
Değerli hocam haftaya yeni ürün getirecekler ama inşallah farklı bir sorun çıkmaz.

Geri
Yukarı