MSI B450 Gaming Plus BIOS Update nasıl yapılır?

Lcmcc123

Hectopat
Merhaba. Ryzen 5 2600 işlemcimi Ryzen 5 5600'e yükseltmek için MSI B450 Gaming Plus anakartına BIOS Update yapmak istiyorum. İlk başta flash bellek ile denedim M-Flash'dan flash moduna geçiyor ve sonra flash bellege tıklayınca BIOS dosyası bulunamadı tarzı bir hata verip flash bellek modundan çıkıyordu. Sonra MSI'ın flashback olayını öğrendim gittim BIOS dosyasının ismini MSI.ROM yaptım. Videolardaki gibi bilgisayara güç geldiği anda BIOS tuşuna bastım. Anakartın sol üstündeki ışık yanılı kaldı ve bir şey olmadı 10 15 dk bekledim sonra kapa aç yaptım en son gidip flashı taktım ve BIOS tuşuna bastım yine de çalışmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam üzerindeki takılı her şeyi çıkarıp tekrar flashback yapmayı dene istersen yorumlarda gördüğüm kadarıyla birisi sadece anakarta PSU ve USB disk bağlayarak çözmüş.
M-Flash ile atmak daha kolay olması gerekirdi aslında şu an çok uğraştığınız için hazır BIOS sürümü de bozulmuş olabilir. Dediğim gibi tekrar deneyin isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı