Neden Xbox ve PlayStation taşınabilir el konsolu çıkartmıyorlar?

enesbull

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sorum yukarıdaki gibi neden Xbox ve PlayStation taşınabilir el konsolu çıkartmıyor? Nintendo Switch, Steam Deck OLED, ROG Ally Extreme, Lenovo Legion G, Ayaneo 2 veya MSI claw gibi bir şey çıkartsalar güzel olurdu, anbernic RG35xx H, Razer Edge & Kishi V2 Pro, PlayStation portal gibi örneklerde var ama bunlar pek keyifli cihazlara benzemiyorlar, özellikle Sony'nin neden doğru düzgün bir el konsolu çıkarmayıpta PlayStation portal gibi gereksiz bir şey çıkardığını hiçbir şekilde anlamadım, iPhone'UMA backbone takınca PlayStation portalın bana sağladığı her şeyi yapabiliyorum zaten, bu arada şu an Steam Deck kullanıyorum ROG Ally Extreme alıp almamanın arasındayım RTX 4060 laptopumda var aslında Steam Deck'de oynayamadığım oyunları Laptop'da oynayabiliyorum aslında ama Steam Deck'de FIFA ve vb vs oyunlar anticheat sistemlerinden dolayı çalışmıyor, yatarken FIFA oynamak istiyorum mesela maalesef Steam Deck'de olmuyor bazı başka oyunlarda anticheat yüzünden çalışmıyor o yüzden ROG Ally Extreme'ye gözüm kayıyor, Xbox ve PlayStation'un el konsolu versiyonları olsa PlayStation 5'imide Xbox Series X'imide satardım onları alırdım ama Nintendo'dan çekiniyor sanırım Sony ve Microsoft bundan dolayı el konsolu piyasasına giremiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı