Okan Buruk gitse hangi hocayı istersiniz?

Futbol menajerlik oyunlarında gibi anlatmışsınız. Öncelikle 5 büyük ligde başarı sağlamak öyle anlattığınız gibi kolay değil. Büyük takımla başarı sağlamak kolay olsaydı Bayern, Barcelona, Juventus vs... Gibi takımlar şu an neden başarısızlar? Frankfurt'un bayerni yenmesi normal çünkü en kötü sezonunu yaşayan bir Bayern var. Heidenheim bile 0-2'den 3-2 yendi Bayern Münih'i. Teknik direktörlerin transfer konusu sadece teknik ekibe bağlı değildir. Teknik ekibin alınmasını isteyipte yönetimin alamadığı oyuncular olabiliyor. Tuchel Chelsea ile UCL kazandı ve gelecek sezon için sadece 3 isim istedi. Yönetim 3 oyuncuyu da alamadı. Öyle şurada burada teknik ekipte olsanız Xabi Alonso olursunuz gibi bir şey yok siz hangi hayal dünyasında yaşıyorsunuz? Sadece başarılı olmuş olanlar göz önünde olduğu için herkes başarıyor sanmayın. Maradona bile teknik direktörlükte başarılı olamadı bunun sayısız örneği var. Hansi Flick değil Zidane bile gelse öyle gelir gelmez UCL nereye kazanıyor Galatasaray? Yanlış anlama beni ya yaşın ufak ya da çok hayal dünyasındasın.
Hemen yaşa bağlamışsınız bekliyordum zaten böyle bir yorum. 1. Juventus,Bayern ve Barça hem teknik direktörleri hemde yaptığı saçma saçma transferler yüzünden.
2. Madem Bayern Münih en kötü sezonunda ise ve bu tür balon takımlae yenebiliyorsa bizim harika kadromuz nasıl yenemedi?
3. Galatasaray zamanında(12/13 sezonunda) o kadar ucuz kadroya rağmen o zaman ki teknik direktörün harika taktikleri sayesinde yarı finale kadar yükseldi peki şuan niye yükselemiyor? Çünkü bu bazı malların şişirdiği balon🎈 Buruk yüzünden yükselemiyoruz Avrupa'da başarı isteniyorsa Hansi Flick,Eddie Howe,Julian Nagelsmann gibi adamlar getirilmeli bu adamlar gelirse Avrupa şampiyonluğu yüksek ihtimalle gelebilir.
4. Siz Avrupa'da doğru transferler ve doğru teknik direktörle isteseniz Chelsea ile hem Premier League hem de Şampiyonlar Ligi kazanırsınız.

Yani anlayacağınız bu konunun yaşla maşla alakası yok bu konunun iyi teknik direktörle herşeyin mümkün olduğu peki size diğer bir sorum siz hangi hayal dünyasında yaşıyorsunuz?

3. Galatasaray zamanında(12/13 sezonunda) o kadar ucuz kadroya rağmen o zaman ki teknik direktörün harika taktikleri sayesinde yarı finale kadar yükseldi peki şuan niye yükselemiyor? Çünkü bu bazı malların şişirdiği balon🎈 Buruk yüzünden yükselemiyoruz Avrupa'da başarı isteniyorsa Hansi Flick,Eddie Howe,Julian Nagelsmann gibi adamlar getirilmeli bu adamlar gelirse Avrupa şampiyonluğu yüksek ihtimalle gelebilir.
Daha tuttuğun takımdan haberin yok ya da yaşın yetmiyor o dönemlere, çeyrek finalde elenmiş takımı yarı finale çıkmış sanıyorsun, bilmiyorum. Ayrıyeten gidip bak bakayım 2013 kadrosunun yıllık maliyeti ne kadarmış. Sadece Drogba'nın maliyeti 10M€'ydu o dönem. Daha bunun Selçuk'u, Burak'ı, Sabri'si, Riera'sı, Eboue'si, Sneijder'i, Muslera'sı var, bu adamlar sakız parasına oynamıyordu sonuçta.

Daha tuttuğun takımdan haberin yok ya da yaşın yetmiyor o dönemlere, çeyrek finalde elenmiş takımı yarı finale çıkmış sanıyorsun, bilmiyorum. Ayrıyeten gidip bak bakayım 2013 kadrosunun yıllık maliyeti ne kadarmış. Sadece Drogba'nın maliyeti 10M€'ydu o dönem. Daha bunun Selçuk'u, Burak'ı, Sabri'si, Riera'sı, Eboue'si, Sneijder'i, Muslera'sı var, bu adamlar sakız parasına oynamıyordu sonuçta.
Hocam benim anlamadığım nokta şu bakın siz niye hep ters dilden konuşuyorsunuz yok yaşın küçük yok bilmem ne şaşırtmadı 🥱 şu maç konusuna geleceksek sayın hocam lütfen tartışmadan sakince konuşalım bakın ben bir insan olduğum için unutabilirim bu gayet normal ama siz bunu anormal görüyorsanız Allah akıl fikir versin size yani ikincisi maliyete maaşı katmadım ayrıca Drogba evet maaşı yüksekti ama ben bize geldiği paralarıyla hesapladım yani toplamda transferler için 70.200.000 Euro bonservis ödemişiz tabi siz bu sefer haklısınız kusura bakmayın maaşları sayarsak daha fazla bir maliyet tutuyor kusuruma bakmayın hocam

Yıllık maliyetleri saydığımız zaman büyük bir rakam ortaya çıkıyor zaten özür dilerim hocam. Noktayı unutmuşum

Bu arada sana yazmadım noktayı unutmuşum ilk cümlemde onu yazdım durduk yere saçma saçma cezalar vermesinler diye. @ubiquitous

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı