Pentium E2200 sisteme Windows 10 2015 LTSB mi yoksa 2016 mı kurulmalı?

Strixocat

Zeptopat
Daha fazla  
Sistemimde şu anlık Windows 10 2016 LTSB kullanıyorum, kalmaya devam etmeli miyim? İnternette gördüğüme göre Windows 10 2015 LTSB 400 MB RAM kullanıyor, 2016 LTSB'yi zaten laptop da kullanıyorum ve yaklaşık 800 MB civarı RAM kullanıyor, kasadan biraz daha iyi olduğu için 2016 kurmuştum, Windows 10 2015 LTSB'ye mi geçmeliyim yoksa Windows 10 2016 LTSB de kalmaya devam mı edeyim? Hangisinde sistemim daha verimli çalışır. (Oyunlarda daha yüksek FPS, daha az RAM kullanımı için vb.)?

W7 kullanmama sebebim, ekran kartı alacağım zaman oynayacağım oyunları açmamasından dolayı. 8.1'den vazgeçme sebebimde oyun oynarken ya da günlük kullanımda birden önüme etkinleştirme ekranı fışkırıyor ve uygulamalar tam ekran.

Son düzenleyen: Moderatör:
2015 LTSB kurabilirsiniz, sisteminizde ne kadar RAM var?
Eğer 2 GB gibi az bir miktarsa bunu ileride yükseltebilirseniz 21H2 LTSC kurup üstüne Playbook modu yapabilirsiniz.

2015 LTSB kurabilirsiniz, sisteminizde ne kadar RAM var?
Eğer 2 GB gibi az bir miktarsa bunu ileride yükseltebilirseniz 21H2 LTSC kurup üstüne Playbook modu yapabilirsiniz.
sistemim bu
RAM 3 GB
Ekran kartı İntel 82945G chipset family
Anakart P5GC-MX/1333
İşlemci İntel Pentium E2200 2.20 GHz 2 çekirdek

genellikle oyun oynayacağım için ltsc ye fazla bakmamıştım, sıkıntı olmaz derseniz deneyebilirim

Kurulur.

LTSC hangi sürüm kurulmalı ve LTSB'ye oranla performanslı olur mu?
Direkt en son sürüm olan 21H2'yi kurabilirsiniz (2027'ye kadar desteklenir, desteği 2032'ye kadar uzatmak için IoT ISO üzerinden kurulum yapabilir ya da SKU patch yapabilirsiniz), LTSB'ye oranla fazla performans farkı olmaz ama daha güncel bir Windows 10 sürümü olduğu için uygulama desteği sıkıntısı çekmezsiniz.

Kurulur.

Direkt en son sürüm olan 21H2'yi kurabilirsiniz (2027'ye kadar desteklenir, desteği 2032'ye kadar uzatmak için IoT ISO üzerinden kurulum yapabilir ya da SKU patch yapabilirsiniz), LTSB'ye oranla fazla performans farkı olmaz ama daha güncel bir Windows 10 sürümü olduğu için uygulama desteği sıkıntısı çekmezsiniz.

Hocam destek benim için çok önemli değil, ekran kartı yok diye W7 kullanıyordum, format atarken PC anakart logosunda kalıp BIOS'a girmemeye başladı tamir ettirip bir ekran kartı alınca (AMD R7 240 4 GB düşünüyorum) kuracağım, cevabınız için teşekkür ederim

Geri
Yukarı