Ryzen 7 7800x3D ve MSI X670-E Tomahawk sıcaklık değerleri yüksek

Windyrise

Hectopat
AMD Ryzen 7 7800x3D işlemcim boşta 50-52, oyunlarda çoğunlukla 70-80, stres testlerinde de ekran görüntülerinde gözüktüğü şekilde çalışıyor. Testleri olabildiğince havanın en serin olduğu zamanda yapmaya çalıştım. Cinebench çoklu çekirdek testini açmaya çekindim açıkçası başlattığım anda 90 dereceyi görüyordu. Sistem özellikleri:
MSI MAG X670e Tomahawk Wi-Fi
MSI RTX 4070 Ti Gaming X Trio.
AMD Ryzen 7 7800x3D.
NZXT Kraken 360 soğutucu.
MSI velox 100p airflow kasa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Technopat'taki videoyla karşılaştırdığım zaman sıcaklıklar ortalama 10 derece daha fazla. İşlemcinin termal macununu 2 kez değiştirdim Cooler Master Pro V2 sürülü şu an.
Spider-Man Remastered:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
sanal 1440p çözünürlük Very high ayarlar RT off birebir inceleme videosındaki ayarlar. 82 dereceyi gördüğü oluyor.
AC Odyssey benchmark:

Çözünürlük olarak 1920x1080 kullanıyorum şu an. Bu çözünürlükte işlemciye daha fazla yük düşüyor ama sanal olarak 1440p yaptığımda da benzer sıcaklıkları alıyorum.

Dosya Ekleri

• boşta.png
    boşta.png
    55,3 KB · Görüntüleme: 67
  • cinebench test.png
    cinebench test.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 54
  • cpu z.png
    cpu z.png
    212,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
@Windyrise Hocam herhangi bir çözüme ulaştınız mı acaba? Aşağı yukarı benzer sisteme sahibim ve aynı sorunları yaşıyorum, performans olarak sıfır sıkıntı ama sıcaklıklar yüksek.

Merhaba 3440 1440 p monitorum var 7800x3d boşta 38 42 derece arası oyunlarda maksimum 59 dereceleri görüyor nadiren anlık 64 65 e çıkıp hemen 59 a iniyor asus lc ii 360 sıvı soğutma var

Merhaba çözünürlüğü 1920x1080 yapıp değerleri kontrol edebilir misiniz?
Hocam asus armour create uygulamasından pompanin çalışma sıcaklığını 60 dereceden 50 dereceye düşürdüm 50 derecede yüzde 60 çalışıyor sıcaklıklar 10 derece birden düştü fabrikasyon olarak biraz pompanin çalışma sıcaklığı yüksekmiş

Yeni konular

Geri
Yukarı