Xbox Series S ısınıyor

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar 3 gün önce Xbox Series S aldım. Oyunları oynamaya başladım fakat 1.30 saat falan oynadıktan sonra öndeki siyah fan yeri bayağı ısınmış oluyor. Normal mi, bir sıkıntı çıkarır mı? Cihaz 0 ses çalışıyor, fanları çalışmıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ne kadar sıcak olduğuna bağlı sıcak olması gerekiyor ama sizinki ne kadar bilmiyorum, ama büyük bir sorun olarak görüyorsanız Xbox ile iletişime geçin veya soğutma pedleri alın.

Arkadaşlar 3 gün önce Xbox Series S aldım. Oyunları oynamaya başladım fakat 1.30 saat falan oynadıktan sonra öndeki siyah fan yeri bayağı ısınmış oluyor. Normal mi, bir sıkıntı çıkarır mı? Cihaz 0 ses çalışıyor, fanları çalışmıyor olabilir mi?

Çok normal arkadaşların da dediği gibi hava çıkışı oradan sağlanıyor, 0 ses çalışması da aynı şekilde normal Series S genel olarak sessiz bir konsol. Yeni cihazınız hayırlı olsun.

Fanları ses çıkarmamak için yavaş çalışıyor o yüzden de ısınması normal. Fanların çalışıp çalışmadığından emin değilsen fanlara biraz yaklaşıp bakabilirsin, dinleyebilirsin anlarsın zaten.

Hocam bende de durum şu şekilde
Merhaba öncelikle size sorunumu anlatayım.
1 hafta önce Letgo üzerinden Xbox 512 GB robot white modelini aldım cihaz çok temizdi denedim ve 6700 bandına aldım.
Isınıyordu 5 üzerinden 3 sekilde sadece ızgara tarafı sıcaktı ve ses yoktu lag drop gibi durumlar söz konusu değildi malûm.
3 yıllık cihaz açıp bakım yapmak istedim. Termal macunu wipaste C2 modelini kullandım ve RX 570 ROG modelindede aynı macunu kullandım 10 derece kadar ısı performansı yaşadım konsola sürdüm ve bakımlarını soğutma bloğunu ve anakartın tozuna kadar temizledim bloğu işlemciye temas edecek şekilde oturtdum ve monteledim Hellblade oyununda performans modunda ve NFS Payback GTA 5 de 1 saat takıldım ısı eskisi gibi kafama takıldı sormak istedim şimdiden naçizane ilginiz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı