Yaz sıcaklarına çözüm önerisi

Cpt. Deadpool

Kilopat
Daha fazla  
İstanbul'da yaşıyorum, yazları zaten sürekli nemli bir de küresel ısınma da işin içine girince iş yapılmaz bir hal alıyor ve ben evde olduğum süre boyunca sürekli bilgisayar başındayım haliyle onun da yaydığı ısıyla odamın içi saunaya dönüyor. Klima almak istiyorum ancak çok daha ucuz bir alternatife ihtiyacım var çünkü henüz bir işim yok ve babama yük olmak istemediğim için kendi birikimim ile alacağım.

Not: Vantilatörün bir çözüm olduğunu düşünmüyorum çünkü odanın içindeki sıcak olan havayı yüzünüze ne şiddetle gönderirse göndersin yüksek sıcaklıklarda bir ferahlık sağlamayacağı kanaatindeyim yine de "hayır bu modelde dediğin olay yaşanmıyor" dediğiniz bir model varsa incelemek isterim.

Antalya'da yaşıyorum, klima haricinde güzel bir çözümü yok. Klimasız en iyi çözüm, soğuk suyla duş, kucağına buz torbası koymak, pencereleri açmak, soğuk içecek içmek, vantilatörü sesi rahatsız etmeyecek max ayarda açmak ve önünde ki koruma telini çıkarmak ve pervanelerini soğuk suyla birazcık ıslatmak.

Geri
Yukarı