Anasayfa Haber Samsung’un Yeni Amiral Gemisi GALAXY S2 Türkiye’de!

Samsung’un Yeni Amiral Gemisi GALAXY S2 Türkiye’de!

Samsung Galaxy S 2
Samsung Galaxy S 2

Samsung GALAXY S2, çift çekirdekli uygulama işlemci ve Super AMOLED Plus ekranla geliyor.

Dünyanın lider cep telefonu üreticilerinden Samsung Electronics, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi ile çalışan akıllı cep telefonlarının amiral gemisi konumunda olan GALAXY S2 modelini 1.699 TL satış fiyatıyla Türkiye pazarına sunuyor.

Samsung GALAXY S2, Samsung’un en çok satan akıllı cep telefonu n’in bir üst modeli olarak pazara sunuldu. GALAXY S, geçtiğimiz yıl pazara sunulduğundan bu yana dünya çapında 14 milyon adet satışla rekor kırdı. GALAXY S II’nin bu başarıyı geçeceği tahmin edilirken, Güney Kore’de pazara sunulduğu ilk ayda, 1 milyonu aşan satış rakamına ulaştı. Avrupa’da da büyük başarı elde eden Galaxy S II, Almanya’da pazara sunulduğu ilk 2 haftada 100.000 adet sattı. İngiltere’de bütün cep telefonlarının dahil edildiği “Hit Listesinde” Galaxy S II, ikinci sıraya yerleşti.

Super AMOLED Plus dokunmatik ekranıyla kusursuz bir görüntü deneyimi sunan GALAXY S2, yalnızca 8.49mm kalınlığında olan yeni akıllı cep telefonu, gelişmiş hızı, ekranı ve ince tasarımı ile kendinden önceki modelin gücünü pekiştiriyor. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle üstün güçte bir donanım sunan GALAXY S II kullanıcıları, aynı zamanda Google Android Market’te yer alan 100,000’den fazla ücretsiz uygulamalara erişim sağlıyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Sung Yong HongGALAXY S II ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, GALAXY S2’nin Samsung’un 2010 yılında elde ettiği başarının devam edeceğini kanıtladığının altını çizdi. Sung Yong Hong“Samsung olarak amacımız her zaman tüketicinin ihtiyaçları göz önüne alarak yenilikçi ve beklentilerin üstüne çıkan ürünler geliştirmektir. Bu doğrultuda Türkiye’de Haziran ayı içerisinde pazara sunacağımız GALAXY S II, akıllı telefonlar pazarında ne derece iddialı olduğumuzu kanıtlıyor. Samsung olarak Android pazarında elde ettiğimiz liderlik konumumuzu, akıllı telefon pazarında da elde etmeyi hedefliyoruz” dedi.