ASUS Transformer 600 Tablet Windows 8 İşletim Sistemiyle Gelecek

ASUS’tan Windows 8’li Transformer Tablet 600!

In Haber, Mobil by Ali GüngörLeave a Comment

ASUS Transformer 600 Tablet Windows 8 İşletim Sistemiyle Gelecek

ASUS Transformer 600 Tablet Windows 8 İşletim Sistemiyle Gelecek

Microsoft Windows 8’in ARM sürümünü kullanan yeni ASUS Transformer Tablet 600 ortaya çıktı. 10.1 inçlik 1366×768 çözünürlükte dokunmatik ekrana ve Tegra 3 dört çekirdekli işlemciye sahip olacak bu yeni tablet bilgisayar, Android kullanan Transformer’ın iki katı, yani 2 GB RAM’e sahip olacak.

ASUS’un ilk duyurusu “Windows 8 kullanan ve doğru düzgün bir tablet bilgisayar olarak kullanılabilen ilk dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar” şeklinde oldu. Bizce, klavyeli dock’u sayesinde dizüstü bilgisayar gibi kullanılabilen güçlü bir tablet bilgisayar tanımı daha uygun olurdu. Dock ile anlam kazanan Transformer serisinin öne çıkan diğer özellikleri arasında 8 megapiksel kamera, GPS, WiFi, Bluetooth 4 ve daha önce olmayan NFC (Near Field Communication) yer alıyor. Ön yüzünde 2 MP kamera da bulunan tabletin depolama kapasitesi 32 GB olacak.

Transformer serisinin Tegra 3 sayesinde Android işletim sistemiyle performansı gerçekten çok yüksek. Ancak Windows 8 RT (ARM sürümü) ile çalışan Transformer’ın performansını ancak test ettikten sonra görüp sizlere duyurabileceğiz.

ASUS Tablet 600: Transformer Serisi Windows 8'e Kavuşuyor

ASUS Tablet 600: Transformer Serisi Windows 8'e Kavuşuyor (Kaynak: Verge)