Anasayfa Haber Candle, Korkutacak !

Candle, Korkutacak !

Indie Game türüne eklenecek yeni bir korku oyunu oynanabilirliği açısından dikkatleri çekiyor.

Yapımcıları tarafından Stop-Motion Horror Game türüyle adlandırılan Candle, tamamen bağımsız bir çalışma. Hakkında çok fazla detay bulunmuyor ancak bilgi verebilecek bir fragmanı var. Frgam mevcut ama oynanabilirliği kafaları karıştırıyor.

Tahta, kumaş ve hayvan sakatatlarından yapılmış olan bir kukla çocuğu yönettiğimiz oyunda bir delikten düşerek, yeraltında bir tünele hapsolduğumuzu farkediyoruz. Yolumuzu bulmaya çalışırken karanlığın içerisinde saklanmış gerçek karanlıktan uzak durmaya ve çıkışı bulmaya çalışıyoruz. Deneysel bir çalışma olan Candle’da yönümüzü keşfederken dinlemenin en önemli şey olduğu yapımcılar tarafından aktarılan en önemli bilgi. Oyunu iyi oynamaktan çok, iyi dinleyen oyuncular olunması gerektiğini söylüyorlar.

Oyunun mekaniklerinin ses tabanlı olması ve bir korku oyunu olmasından ötürü aklınızı kaçırmadan sizi dikkatli bir oyun sergilemeye itiyor. Bu farklı çalışmanın trailerı ile sizi başbaşa bırakıyoruz:

http://youtu.be/VuXTTAR_fhk

Oyun tutkunu ve kitap kurdu. Yeri gelir masaüstü oyun oynar hatta oynatır. Kardeş site Frpnet ile uzun zamandır içli dışlıdır. Bilimkurgu'yu ve bilimin kendisini yakından takip eder.