Windows System Control Center

Sysinternals Suite: Yararlı Araçlar Bir Pakette

In Pratik, Teknoloji by Ali GüngörLeave a Comment

Sysinternals Troubleshooting Utilities artık Sysinternals Suite altında toplandı! İşte paket programın sunduğu özellikler…

Sysinternals Suite

Sysinternals Suite

Sysinternals Troubleshooting Utilities tek bir paket program haline geldi: Sysinternals Suite! Bu tek paket program içerisinde birbirinden farklı araçlar ve yardım dosyaları bulunuyor. AccessChk, Autologon, Ctrl2Cap, DiskView, Disk Usage (DU), LogonSessions, PageDefrag, ProcessExplorer, PsLogList, PsPasswd, RegMon, RootkitRevealer, TCPView, VMMap, ZoomIt gibi uygulamaların bir araya geldiği paket, Windows System Control Center (WSCC) ile birlikte kullanıldığında çok daha rahat oluyor.

Sysinternals Suite’in yeni sürümü ile birlikte gelen araçlara ve yararlarına birlikte bakalım:

AccessChk v5.11: AccessChk bir komut satırı aracıdır. dosya, kayıt defteri anahtarları, uygulama, obje yöneticisi objeleri için etkili bir izinler ve güvenlik tanımları aracıdır. Windows 8 uygulamaları için yeni tanımlar barındıran bu yeni sürüm ayrıca bazı program hatalarını düzeltiyor.

Procdump v6.0: Procdump gelişmiş bir uygulama memory dump yakalama aracıdır. CPU, bellek kullanımı, performans değerleri ya da istisnai durumları tetikleyici olarak algılayabilir ve o an hafızadaki verileri yakalayıp hatır edebilir. Yeni 6.0 sürümü birden çok filtre ekleme, hizmet ismine göre işlem ekleme, mesaj metni ve JScript istisnasına göre gösterip filtreleme özellikleri ekleyen büyük bir gelişmedir.

RAMMap v1.22: RAMMap fiziksel hafızanın farklı boyutlardaki kullanımını bölerek gösteren bir grafik araçtır. Bu yeni sürüm cache belleğe atılmış dosyaların isim uzunluklarından kaynaklanan çökmelerin önüne geçmektedir.

Strings v2.51: Strings yeni güncelleme sayesinde gömülü Unicode ve ASCII bölümlerini yazdıran bir komut satırı uygulaması olarak daha önce soruna yol açan program hatalarından arındırılmıştır.

Download: Sysinternals Suite 2013.05.17 | 12.5 MB (Freeware)

Download: Windows System Control Center (WSCC) (Portable Freeware)

 

Windows System Control Center

Windows System Control Center