Facebook ünlüleri kendi tarafına çekmek için yeni bir mobil uygulama peşinde.

Ünlülere Özel Facebook Uygulaması

In Haber by Özay Şen1 Comment

Facebook ünlüleri kendi tarafına çekmek için yeni bir mobil uygulama peşinde.

Facebook ünlüleri kendi tarafına çekmek için yeni bir mobil uygulama peşinde.

Sosyal Medya devi Facebook, ünlüleri kendi tarafına çekmek için yeni bir servis sunmaya hazırlanıyor.

Facebook milyonlarca kişi tarafından kullanılmasına karşın yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri ünlüleri kendi tarafına çekememesi. Sosyal medya sitesinin yapısı itibariyle, ünlülerin hayranlarıyla çok fazla içli-dışlı olabilme imkanı var. Bu sebepten ötürü birçok ünlü isim Facebook yerine Twitter’ı kullanıyor.

Facebook, sadece ünlülere özel bir VIP servisi geliştirdiğini açıkladı. Bu servis sayesinde ünlüler hayranlarına istedikleri gibi ulaşabilecekler. Twitter’ın getirdiği hastag ve etiketleme özelliği, bu açıdan ünlü simalara daha kullanışlı geliyor.

Facebook’un yaptığı açıklamaya göre bahsi geçen servis şu an deneme ve geliştirilme sürecinde. Eğer olumlu puanlar toplayabilirse bir mobil uygulama olarak sunulacak. Tabii ki bu uygulamayı sadece ünlüler kullanabilecek.

Hali hazırda Facebook birçok özelliği Twitter’dan araklıyor. Hastag özelliği geçtiğimiz birkaç ay önce sisteme entegre edilmişti. Bu sayede kullanıcılar daha geniş bir alandan birbirlerine ulaşabiliyordu.

Şu an Facebook’ta en fazla hayran kitlesi olan ünlü isimleri müzisyenler oluşturuyor. Ünlülerin resmi sayfaları olmasına karşın, kişisel olarak bu sayfalarla ilgilenmiyorlar. Bu sebepten ötürü kullanıcılar sevdikleri isimleri Twitter’dan takip etmeyi seçiyor.

Bakalım Facebook bu servisi ile Twitter’ın sağladığı olanaklara karşı rekabet edebilecek mi?

İlginizi çekebilir:

Facebook Zaman Tüneli Gizlilik Ayarları Rehberi

Facebook Home Video İnceleme

Ünlülere Özel Facebook Uygulaması

Facebook hakkında bütün Technopat haberleri