Yeni PS Vita, standart microUSB kablosu ile şarj edilebiliyor.

PS Vita 2000 microUSB Kablosu İle Şarj Olabiliyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Yeni PS Vita, standart microUSB kablosu ile şarj edilebiliyor.

Yeni PS Vita, standart microUSB kablosu ile şarj edilebiliyor.

Geçen ay tanıtılan PS Vita 2000’nin teknik özellikleri hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

Sony, geçtiğimiz ay içerisinde PS Vita’nın PCH-2000 modelini duyurdu. Detaylı tanıtımı yapılan mobil oyun konsolunun, teknik özellikleri dikkat çekiyor. Son olarak firmanın yetkili isimlerinden Shuhei Yoshida, yeni nesil mobil oyun konsolunun standart microUSB çıkışına sahip olduğunu açıkladı. Yani piyasadaki birçok akıllı telefonda da bulunan bu çıkış sayesinde, PS Vita 2000 rahatlıkla standart kablo ile şarj edilebilecek.

PS Vita 2000 sahibi bu sayede fazladan kablolarla boğuşmak zorunda kalmayacak. Eğer bir akıllı telefonu varsa, o cihaz için kullandığı standart kablo ile PS Vita 2000’i de şarj edebilecek.

Sony, cihazın tasarımında da ufak tefek değişiklikler yaptı. Sarı gövdeye sahip bir modeli de duyuruldu. PS Vita 2000, geçtiğimiz günlerde 200 Dolar fiyat etiketiyle Japonya pazarına giriş yaptı. PS Vita’dan %15 daha hafif ve %20 daha ince olan yeni model, performans bakımından da beğeni topluyor. Batarya süresi 6 saate çıkarılan cihazın içerisinde 1 GB’lık dahili hafıza mevcut.

Sarı modeli dışında pembe, gri, siyah, açık mavi ve beyaz tasarımları da oyuncuların beğenisine sunuldu. Cihaz 64 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Avrupa ve K. Amerika pazarı için ne zaman çıkacağına dair henüz netleşmiş bir tarih yok.