Anasayfa Haber Bülten MSI GTX 970 ve GTX 980: Oyunu Kazandıran Silahlar!

MSI GTX 970 ve GTX 980: Oyunu Kazandıran Silahlar!

MSI, NVIDIA’nın yeni GTX 970 ve GTX 980 grafik işlemcileri ile donatılan yeni nesil GAMING ekran kartlarını duyurdu.

Yeni GTX 970 GAMING 4G ve GTX 980 GAMING 4G modelleri, MSI’ın oyun odaklı ekran kartlarında kazandığı haklı liderliğin yeni bir ispatı. Hybrit Frozr teknolojisine sahip yepyeni Twin Frozr V ile soğutulan MSI GTX 970 ve GTX 980 GAMING ekran kartları, çığır açan soğutma performansı ve sessizliği ile ekran kartlarında yeni standartları belirleyecek. Ayrıca GAMING serisi ekran kartlarında MSI, mükemmel performans ihtiyaçlarını karşılayacak yepyeni Classic modeller de sunuyor.

Twin Frozr V Termal Tasarım

Yeni MSI twin Frozr V termal tasarımı, ekran kartlarında soğutma teknolojisinin zirvesi. 2 yuvalı tasarımdan daha küçük boyutlardaki yapısı ile Twin Frozr V, bir önceki modeli açık ara geride bırakıyor. Yeni 10cm Torx fanlar, Twin Frozr V görünümüne yakışan cesur tasarımları ile yüksek miktarda hava akımını son derece sessiz bir şekilde üretiyorlar. Twin Frozr V’de MSI heatsinki de yeniden tasarladı. Fanların ürettiği hava akımının heatsinkle temasını artıran AirFlow teknolojisi ve SuperSU tasarımına sahip dev ısı borularıyla çığır açacak bir soğutma performansı kullanıcıları bekliyor. 2008 yılında çıkardığ, düşük ısı koşullarında fanları tamamen durduran Hybrid Frozr modeli ile rakiplerine önrek olan MSI, yeni GTX serisi ile bu teknolojiyi tekrar hayata geçiyor. Bu teknolojiyi bir adım öteye taşıyan firmanın yeni modellerinin bazılarında fanların altındaki bileşen sıcaklığına göre otomatik olarak, farklı hızlarda çalışmasına da imkan tanıyor.

MSI GAMING

GTX 970 GAMING 4G ve GTX 980 GAMING 4G gelecek nesil MSI GAMING ekran kartları ile MSI, PC oyunları deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. MSI Gaming App sayesinde oyuncular hızaşırtma, oyun ve sessiz modları arasında hızla geçiş yaparak ihtiyaçlarının tam karşılığını alabilirler. Yeni EyeRest sekmesi üzerinden oyun, film ve daha düşük mavi ışık yayan özel göz dinlendirme modu için farklı monitör renk profilleri yükleyebilirler. Mavi ışık emisyonunun azaltılması, vücudun gece ortamına uyum sağlamasını kolaylaştırarak, uzun oyun seanslarının ardından çok daha rahat bir uyku uyunmasına yardımcı olur.

“Hayatta En Güzel Şeyler Bedavadır”

Sınırlı bir süre için tüm MSI GTX 970 GAMING 4G ve GTX 980 GAMING 4G modelleri ile birlikte kutudan özel MSI GAMING mouse pad de çıkıyor. MSI GAMING mouse pad, daha fazla konfor için kalınlaştırılmış kauçuk tabana sahip. Böylelikle oyunlarda beklenmedik kayma kazaları tarihe karışıyor. Üst kaplaması ise mikro dokulu özel pürüzsüz bir malzemeden üretilerek aradığınız mükemmel hassasiyeti garantiliyor.

Teknik Özellikler

Model Adı GTX 970 GAMING 4G GTX 980 GAMING 4G
GPU GM204-200 (Maxwell) GM204-400 (Maxwell)
Çekirdek Frekanslar (Base/Boost) MHz) 1140 / 1279 1190 / 1291
Bellek Hızı 7010 MHz
Bellek miktarı / tipi 4096 MB / GDDR5
Soğutma Twin Frozr V
Bağlantılar DL-DVI-I/DL-DVI-D/HDMI/DisplayPort DL-DVI-I/HDMI/3xDisplayPort
Boyutlar 269x141x35 mm 279x140x36mm

 

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...