Anasayfa Haber Steam’de Türk Lirası Sevinci Kısa Sürdü

Steam’de Türk Lirası Sevinci Kısa Sürdü

Türk oyuncuların Steam platformu üzerinde Türk Lirası ile alışveriş sevinci çok kısa sürdü. Şimdi durum ve duygular tam tersine dönüyor…

Steam dünyada PC oyunculuğunun geniş kitlelere kolayca ulaşmasını sağlayan en büyük platform. Gerek patronu Gabe Newell’ın ilginçlikleriyle, gerek sunduğu kolay kullanım özellikleriyle sık sık konuşuluyor. Dünyanın her yanında oyuncuların en sık alışveriş yaptıkları platformlardan biri olan Steam, geçtiğimiz günlerde Türk oyuncuları sevindiren bir gelişme ile Türk Lirası ile alışveriş imkanı sunmaya başladı.

Pek çok Türk bankası ile anlaşan Steam, dolar kurunu 1.5 TL’ye sabitlediği için oyuncular ilk günlerde inanılmaz uygun fiyatlara oyun satın alabildi. Ancak bu sevinç çok kısa sürdü. Türkiye’de pek çok platformdan daha ucuza oyun satan Steam, fiyatları birden değiştirdi. Hem de az bir değişim değil, bazı firmaların oyunlarının fiyatları direkt Euro’ya endekslendi. Örneğin Mafia ve GTA serilerinin yapımcısı 2K Games’in fiyatları birden bire yükselişe geçti. Popüler oyunların fiyatlarının yükselmesi de Türkiye’de rekabetçi fiyatlara sevinen oyuncuları çok üzdü. Sevinç dalgası tam tersine tepkilere dönüşmeye başladı ve bunun yankıları da sosyal medyada devam ediyor.

Facebook ve Twitter üzerinde olduğu kadar Technopat Sosyal’de de çok ilginç yorumlara rastlıyoruz. Bunlardan biri silinse de favorimiz oldu: “Tavuk döner fiyatına oyun alacağım için sevinirken şimdi oyunun fiyatı bir buçuk İskender fiyatına çıktı, reva mı bu bana?” Siz ne düşünüyorsunuz?

Kafanız bu duruma çok bozulduysa biraz dinlenmeniz için sizleri yeni Kafa Ayarı’na alalım…

1999'da dergi editörü olarak başlayan yolculuk Technopat Genel Yayın Yönetmeni olarak devam ediyor. #Teknoloji #video #sosyalmedya #rpg #android #kahve sever. [email protected]