Kafa Ayarı #31 – Deep Web ve Dark Web

In Kafa Ayarı, Video by Ali Güngör49 Comments

Yeni bir Kafa Ayarı’nda Deep Web ve Dark Web’i konuşuyoruz. Derin internetten, karanlık internete doğru yolculuğa hoş geldiniz…

Kafa Ayarı’nda uzun süredir pek çok izleyicimizin merak ettiği, bizden dinlemek istediği Deep Web’i anlattık. Derin internet denilen ve arama motorları tarafından endekslenmeyen, normalde karşımıza çıkmayan internet sitelerinden oluşur. Peki sırrı nedir? Kim, buraya nasıl ve neden giriyor, ne ile karşılaşıyor? Anonim olmak mümkün mü? Normal internetten farkı nedir bu Deep Web’in? Hep mi muzır neşriyat? Hep mi gizli kapalı işler dönüyor burada?

İnternetin daha da derinlerinde, Dark Web’de yani karanlık internette neler var? Deep Web ile Dark Web’in farkı nedir? Bahsi geçen ve anlatılan yasadışı içerikler, kiralık katiller ya da uyuşturucu ticareti gerçek mi? Burada bir Matrix dönüyor mu? Yasalar işliyor mu?

Bu gizli internet sadece zararlı içerikten mi oluşuyor? İnsanlar neden yararlı değil zararlı içerik arıyor? Derin internette bulunabilecek yararlı ve yasal bilgiler nelerdir?

Peki derinlerde bulunan dosyalar, bilgiler gerçek mi? Kaç seviye var? Mariana Çukuru ve diğer tabirler nedir? Buralara nasıl ve kim iniyor, anlatılan Kuantum seviyesi neyin nesidir? Gerçekten var mıdır? Daha doğrusu Deep Web ve Dark Web ile ilgili yazanlar doğru mudur?

Sorular, sorular ve sorular… Hepsinin ve daha fazlasının cevabı Kafa Ayarı #31 – Deep Web ve Dark Web bölümünde sizleri bekliyor. Sıcak kahvelerimizi aldık, size de sıcak bir akşam ve keyifli seyirler diliyoruz.

Disclaimer: Bu program eğlence ve bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Gizli internet sadece zararlı değil, üniversite arşivleri gibi yararlı kaynakları da içermektedir. Programımızda farklı türleri ve kullanım amaçlarını açıklıyoruz. İnternet üzerinde sizin ve ailenizin karşılaşabileceği zararlı içeriklere ya da tehlikeli insanlara, dolandırıcılara ve diğer dikkatli olmanız gereken konulara yönelik uyarılar ve bilgiler içermektedir. Özellikle yaşça küçük olan ya da sağlıklı muhakeme yeteneği bulunmayan, gerçek ile hayali ayırt edemeyen bireylerin denetlenmeyen ağlara, IP’lere ve bilgisayarlara erişimi, farklı zararlar doğurabilir. Bu tür durumlara karşı en iyi korunma yöntemleri akıl, mantık, sağduyu ve güvenilir kaynaklardan edinilmiş bilgidir.