Anasayfa Makale LifeStyle LG V10 ile Askeri Müze Gezisi

LG V10 ile Askeri Müze Gezisi

LG V10’un kamerasını test etmek için Harbiye Askeri Müzesi’ni gezdik, Mehter gösterisini izledik. Şişli’den Beşiktaş sahiline kadar fotoğraf ve video çekerek dolaştık…

Harbiye Askeri Müzesi’nde önce bahçeyi dolaştık. Ardından biletlerimizi alıp müzeye girdik ve saat 15:00’da başlayan Mehteran Birlik Komutanlığı tarafından düzenlenen mehter gösterisini izledik.

Dünyanın en eski askeri bandosunun mehter marşlarını telif hakları ihlaline yol açmamak için tam olarak vermedik; bunun yerine kendi lisanslı müziğimizi kullandık. Ancak mehter marşından LG V10 ile kaydettiğimiz kısa bir bölümü ses örneği olarak videoda dinleyebilirsiniz.

Güncelleme: LG V10 İncelemesi

Müzede bazı bölümler çok iyi aydınlatılmış, bazı bölümler ise loş ışıklandırılmış. Müze bahçesinden kapalı camekanlar ardında sergilenen tarihi savaş araçlarına, kültürel mirasa bakarken V10’da yer alan kameranın farklı koşullardaki performansını da test ettik.

Harbiye sonrası Şişli güzergahında ilerleyerek parkı dolaştık. Uzun bir yokuşun ardından Beşiktaş sahilinde gün batımını yakaladık. İstanbul boğazı, deniz, köprü ve vapur manzarası eşliğinde günü sonlandırdık.

lg-v10-ile-askeri-muze-gezisi-istanbul-bogazi-vapur-technopat

Testler esnasında kendi kameramız ile çekimlerin yapıldığı anları da sizlerle paylaştık; bu sayede ışık koşullarını ve telefonun çekim mesafesini, açısını pek çok sahnede görebilirsiniz.

Ayrıca ham test fotoğraflarını OneDrive üzerinden indirerek detaylara yakından bakabilirsiniz. LG V10 – LG-H960 Ham Fotoğraflar

Videomuz boyunca LG V10 ile çekilen fotoğraf ve videoların her birinde “LG V10 ile çekilmiştir” ibaresini görebilirsiniz. Daha detaylı çekim tekniklerini, deneyimimizi ve Manuel ayarları sizlerle inceleme videomuzda paylaşacağız. İyi seyirler dileriz…

lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (6)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (1)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (3)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (2)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (5)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (7)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (15)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (10)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (12)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (22)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (29)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (30)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (13)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (14)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (8)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (19)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (11)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (20)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (23)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (42)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (16)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (27)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (26)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (28)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (24)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (36)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (31)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (33)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (34)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (35)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (37)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (38)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (39)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (41)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (40)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (45)lg-v10-technopat-test-ham-fotograflar (44)

 • huseyin murteza

  güzel telefon tuttum

 • Muhammed Ruhullah Karaburç

  Abi telefon alacağım ve kameraya çok önem veriyorum. Ama biraz marka takıntım da var, mesela koyu Sony taraftarıyım fakat sony bir çok markaya lens satarken, kendi lensi daha iyi olmasına rağmen fotoğrafları diğerlerine göre kaliteli olmuyor. Bunun nedeni nedir?

  2. Sorum incelemelerinize göre LG V10’un mu kamerası daha iyi Xperia Z5 Compact mı?

 • Recep_Baltas

  Kesinlikle iyi fotoğraf çekiyor.

 • Recep_Baltas

  Bu daha çok yazılıma da bakıyor. İyi donanım her zaman iyi sonuç vermiyor. iyi bir yazılım da şart. V10, Z5’ten daha iyi çekiyor. Z5 Compact test etmedik.

 • Halil Mert Karayörük

  Kedi fotoğrafları bir klasik :)

 • Gezerken kediye rastladığımızda hep çekiyoruz :) Güzel hayvanlar olmaları bir yana tüyleri, bıyıkları odaklama ve netlik konusunda testte yararlı oluyor. Buradakiler tam manken gibiydiler, poz verdiler :)

 • Halil Mert Karayörük

  Evet :)

 • Fahri Can Genç

  İyi geceler recep abi bana x99 sistem toplarmısınız lütfen. Msi mı yoksa Asus mu seçmeliyim sence?

 • Recep_Baltas
 • Mert Demir

  Fotoğrafları otomatik ayarlarda mı çektiniz?

 • Recep_Baltas

  Evet, genelde otomatik.

 • Pingback: LG V10 İncelemesi - Technopat()

 • Fatih Yasin Ipek

  Askerliğimi bu müzede yaptım. 6 ay önce bitti. Keşke o dönem gelseydiniz hem tanışmış olurduk hemde size müzeyi gezerken rehberlik yapardım. Başarılarınız devamını diliyorum