Anasayfa LG G5 LG Electronics Türkiye Ufuk Gürsoy Röportajı – MWC 2016

LG Electronics Türkiye Ufuk Gürsoy Röportajı – MWC 2016

LG Electronics Türkiye Mobil Satış Direktörü Ufuk Gürsoy ile birlikte 2016 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan yeni LG ürünlerini değerlendirdik.

G2 ile fiyat performans konusunda efsanevi bir cihaz ortaya koyan, G3 ile bu başarısını sürdüren ve G4 ile de kamera konusunda çığır açan LG, yeni akıllı telefonu G5’i Barselona’da düzenlenen 2016 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. MWC’de sadece G5 değil, aynı zamanda G5’in “Arkadaşları”nı da görme şansımız oldu. Firma bu bağlamda kullanıcılara sadece bir akıllı telefon değil, farklı deneyimler sunan bir ekosistem sunmuş oldu.

Fuarda LG Electronics Türkiye Mobil Satış Direktörü Ufuk Gürsoy ile firmanın bu yeni ürünlerini de değerlendirme fırsatı bulduk. Öncelikli konumuz tabii ki G5 idi. G5’in sunduğu modüler tasarım bizim beğenimizi fazlası ile kazaknmıştı. Ufuk Bey’in de bu bağlamda ürünle ilgili görüşlerini aldık. Yine LG’nin Friends olarak adlandırdığı cihaza eşlik eden “arkadaşları” üzerine de konuştuk. LG 360 Cam bu ürünler en çok dikkatimizi çeken olmuştu. Röportajda firmanın bu ürününü de değerlendirdik.

Sanal Gerçeklik de LG’nin üstünde durduğu bir başka nokta idi. Üstelik firma burada rakiplerinden farklı olarak çok daha hafif bir VR gözlüğü geliştirmiş durumda. Ufuk Bey ile firmanın yeni VR gözlüğünü de konuştuk tabii ki. Yine G5’in ses konusunda Bang&Olufsen ile yaptığı işbirliği ve bunun da telefona getirdiği ses kalitesi de konularımız arasında idi.

 • mehmet gunay

  lg g4 format attım acıldıgında gmail girdim fakat girmiyor sürekli kullanıcı oldugun gmail aç diyor ve formattan önce zaten bu gmailim açıktı bir türlü yapamadım bilgisi olan yardım etsin lütfen

 • Recep_Baltas

  Cihazı en son size satan kişinin Gmail hesabını girmesi gerekli. Konu LG ile ilgili değil. Yeni nesil bütün cihazlarda olan bir güvenlik önlemi.

 • mehmet gunay

  fakat cihaz sıfır daha 1 ay oldu alalı bimeksten sıfır aldım

 • mehmet gunay

  3 gün yani 72 saat beklemem gerekiyormuş sanırm ?

 • mehmet gunay

  recep bey yardımcı olursanız çok sevinirim

 • Recep_Baltas

  Süre konusunda emin değilim ama dediğim gibi cihaza bir önceki mail adresi girilmeli.

 • mehmet gunay

  anladım bir önceki gmaili girdiğim halde öyle ama umarım duzelir

 • Kağan Dönmez

  G5 bizim mehmet la gebeş :D

 • hüsnü değirmenci

  f/p liderliği olan g serisi malesef tasarımla sınıfta kaldı.s7 , xiaomi ve iphone dan çıkartılması gereken dersler var g5 sanki bir sonraki modellerin prototipi olarak görünüyor.
  Fiyat uygun bile olsa hersene 1.300-1.400 verme yerine biraz bekleyip 2.000-2.300 gibi s7 alınabilir.S7 ile htc+sony+lg=samsung denklemini oluşturmuşlar olay bu tüm istenenler tek bir telefonda toplamışlar.

 • Bu hatayı alıyorsanız size satan yer sıfır satmamış, vitrin ürünü satmış olabilir. Farklı bir marka model telefonda karşıma çıkmıştı. Cihazın sahibi şifreleyip sonra resetlerse yani fabrika ayarlarına döndürürse yeni açılışta Google çalıntı olmasın diye böyle bir önlem alıyor. Siz de cihazın sizden önce başka bir sahibi ya da kullanıcısı olduğunu anlıyorsunuz.

 • mehmet gunay

  ilginiz için çok teşekkür ederim fakat çözümü buldum cihazı resetledım ve gmail istediği yerde şifremi değiştim bu yüzden gmail 72 saat kilitliyormuş ve ben 72 saat bekledim cihaza girdiğim ilk gmail’imle tekrar giriş yaptım yani sorun yok tekrardan teşekkürler ilginiz için

 • CyberIlhan

  LG’nin Friends :)

 • Şu an LG G5’i indirimde 1300 TL’ye gördüm. Oldukça iyi.

 • Pingback: Ufuk Gürsöy ile LG G5 Türkiye Lansman Röportajı - Technopat()