Samsung, Galaxy S8 Modelini Erken Çıkarabilir

In Haber by Berker Güngör7 Comments

Samsung’un yeni telefonunu planlanan tarihten çok daha önce çıkarma ihtimali var.

Samsung halen Galaxy Note 7 modelinde yaşanan sorunla boğuşmaya devam ediyor. Batarya problemi yüzünden satılan 2,5 milyon telefonu geri çağırmak ve değiştirmek için uğraşan şirket, bu yüzden hayli para kaybedecek. Üstelik şirket hisseleri de değer kaybetti ve buradan da 26 milyar dolarlık bir kayıp yaşandı.

Bu krizi atlatmak için uğraşan Samsung’un, Galaxy S8 modelini planlanan tarihten çok daha önce piyasaya süreceği iddia ediliyor. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok, ancak böyle bir karar çok da mantıksız olmayacaktır.

Öte yandan henüz Galaxy S8 modeliyle ilgili çok fazla bilgi yok. Sızan bilgilere göre Dream 1 (SM-G950) ve Dream 2 (SM-G955) olarak bilinen iki farklı S8 modeli mevcut. Bunların 5.1 ve 5.5 inç ekranlı cihazlar oldukları söyleniyor.

Samsung’un Galaxy S8 modelinde iki kenarı da kıvrımlı ekranları standart hale getireceği de iddia ediliyor. Bir başka iddiaya göre ise, Samsung bu modelde tıpkı Apple gibi 3,5 mm kulaklık jakını kaldırmaya hazırlanıyor. Onun yerine USB 3.1 portunu kullanacak olan Samsung’un, kablosuz şarjı da standart olarak sunacağı iddia ediliyor.