Anasayfa Video Gigabyte AMD AM4 Anakartlar – CES 2017

Gigabyte AMD AM4 Anakartlar – CES 2017

Gigabyte AMD AM4 Anakartlar - CES 2017
Gigabyte AMD AM4 Anakartlar - CES 2017

AMD Ryzen yani Zen işlemciler için AM4 sokete sahip Gigaybte anakartları CES 2017’de sergilendi…

Gigabyte’ın üst seviye Auros ailesi anakartlarının RYZEN logolu yeni AM4 soketli modelleri fuarda karşımıza çıktı.

Güçlendirilmiş slotlar, yeni renk şemaları ve farklı yonga setleri ile üst seviye, orta seviye çözümlerin yanında özellikle Micro ATX standardında ufak AMD PC’ler için de anakart sunulması dikkatimizi çekti.

GA-AX370 Gaming 5 anakartı en üst seviyedeki modellerden biri. AM4 sokette X370 yonga seti özellikle hız aşırtma ve üst seviye işlemciler için hazırlandı. Aynı anakartta AMD Crossfire X ve Nvidia SLI desteği olması da dikkat çekiyor. Yani AMD işlemciler ile Nvidia ekran kartlarına destek sunmayı sürdürüyorlar; bu özellikle sorulduğu için altınız çizmek istedik.

Videomuzda görülen ikinci ve siyah ağırlıklı anakart GA-AX370-Gaming K5 modeli. M.2 SSD desteği sunan anakart ile Boot edilebilir yani PCI-E arabirimi üzerinden bağlanan NVMe teknolojisinin desteklendiğini belirtelim. Yine burada Gigabyte AMP-UP Audio ayrılmış ses bölümünü de görebiliyoruz.

GA-AB350-Gaming 3 model diğer modellere kıyasla daha hesaplı ve orta segment olacak. Ancak Zen ile birlikte AM4 destekli orta seviye anakartların da özellik açısından Intel muadilleriyle denk olduğunu görüyoruz. B350 yonga seti karşımıza sık sık çıkacak.

Micro ATX çözümü olarak ise GA-A320M-HD2 anakartı görüyoruz. A320 yongalı anakartlar giriş seviyesi, hesaplı segment olacaklar. Hem ufak boyutlar, hem geriye dönük PCI slotu barındırılması dikkat çekerken güçlendirilmiş portlar gibi özellikleri burada göremiyoruz.

Özetle AMD iş ortağı olarak çalıştığı anakart üreticilerinin özellikle 370, 350 ve az miktarda da olsa 320 yongalı AM4 anakartlarını CES 2017’de bizlere bir gösterdi. Elbette ZEN işlemciler, anakartlar ve testler bizi bekliyor olacak. Fiyat ve bulunabilirlik için Technopat.net’i takip edin.

 • Lactuca

  Ryzen işlemcili rüya bilgisayarların CES 2017 ‘de denenceği duyumları vardı. Bunlar doğrumu? Doğru ise incelemesi olucak mı?

 • can can

  Yahu arkadaşlar amd ces te bu 6700k ya rakip bir 4 çekirdekli işlemci tanıtmadı sanırım ee hani ceste açıklancak diye sızdırdılar anca anakartlar görüldü işlemcisini bilmedimiz ankartlardan bize ne şu an bu Ryzen bu gidişle canon lakekin kucağına düşer habire dolar artıyor hergün geç çıkması alamayn insanlar demek türkiye için dünya için ise intel seneye bu günlerde canon layke nin tüm sürümünü en geç çıkartacağını söylüyor hadi yanılsın 3 ay ertelesin 5 ay ertelesin gene amd teknoloji olarak geride kalıcak barii şimdi çıkarsında 1-1,5 sene sende güncel işlemcisi olsun amd kulanıcısnın ama nerdeeeee

 • Firestorm.x92

  8 çekirdekli model 6900k rakibi olarak gösteriliyor. 4 ve 6 çekirdekli modellerin de olduğunu söylediler zaten. Eğer haklı çıkarlarsa 4 çekirdekli model de 6700k/7700k rakibi olur.

 • Israfil önal

  Bir zamanlar sıkı bir AMD müşterisi olarak aradaki fark bir işlemci ile kapıtılmayacak kadar büyük gibi geliyor.

 • bekir Yılmaz

  Konu dışı ama şu iş istasyonlarını kimler ne için kullanıyor cevaplar mısınız lütfen?

 • mito

  Hazır gitmişken neden ASUS ANA KARTI görüntülemediniz anlamış değilim sanki sadece MSI GİGABAYT var.