PlayStation 4'te HDR'ı Etkinleştirme Rehberi

PlayStation 4’te HDR’ı Etkinleştirme Rehberi

In Video by Ali Güngör1 Comment

PS4 ve PS4 Pro üzerinde HDR yani High Dynamic Range nasıl etkinleştirilir? Çalıştığı nasıl anlaşılır? Rehberimizde PS4 HDR desteğini kısaca paylaşıyoruz…

Sony PlayStation 4 Pro ve Samsung CHG70 ile HDR özelliğini açtık, bilmenizde fayda olan PS4 ayarlarına baktık. Kısa rehberimizle HDR etkin değilse etkinleştirip, oyunda devreye girip girmediğini anlamanızı sağlayacak uyarı ve işaretleri öğrenebilirsiniz.

00:08 – HDR nedir? High Dynamic Range.
00:43 – PlayStation menüsünde HDR ayarı nerede?
Ayarlar – Ses ve Ekran Ayarları – Video Çıkış Ayarları
01:10 – PS4 Pro video ayarları neler?
Çözünürlük: 4K’dan 720p’ye kadar seçenekler, tavsiyemiz “Otomatik” Farklı monitör ve TV bağlantılarında bu ayarda bir sorun yaşarsanız elle ayarlayabilirsiniz.
RGB Aralığı:Otomatik’te bırakabilirsiniz. TV renk ayarlarınızı düzeltemiyorsanız bu ayarı değiştirmek sorunu çözebilir.
HDR: “Otomatik” ve “Kapalı” seçenekleri arasından “Otomatik”.
Derin Renk Çıkışı: “Otomatik” ve “Kapalı” seçenekleri arasından “Otomatik”. Bu da HDR için gerekli. Renkler bozuksa kapatabilirsiniz.
Video Çıkış Bilgileri: Çözünürlük ve renk formatı gibi bilgileri görüntüler.
01:55 – HDR açıldı diye bir ibare belirmedi. Peki HDR kullanabilmek için ne lazım? Elbette HDR destekli bir konsol, TV veya monitör. PS4 güncelleme ile PS4 Pro doğrudan HDR destekliyor.
02:25 – HDR destekli Resident Evil 7 Biohazard oyununu başlatıyoruz.
Oyun başladığında ilk çalıştırmada HDR uyarısını göreceksiniz. Ardından HDR için parlaklık ayarı karşınıza çıkacak. Bu esnada monitörün giriş bildiriminde HDMI – HDR bildirimini de görebilirsiniz.

Video Rehberlerimiz ve incelemelerimiz: