HUAWEI IT Bilişim Günü 2018 Ankara’da Gerçekleştirildi

In Bülten, Haber, İş by Berker GüngörLeave a Comment

10 Ağustos 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen HUAWEI IT Bilişim Günü 2018 etkinliğinde, HUAWEI IT üst düzey yöneticileri HUAWEI’nin gelecek vizyonunu, dijital dönüşümün getirdiği sorunları ve çözümlerini anlattı.

HUAWEI IT Bilişim Günü, IT yöneticileri ve mimarlarını bir araya getiren, HUAWEI IT departmanının geniş bilgi birikimi ile geleceğe yönelik teknoloji trendlerini açıkladığı önemli bir organizasyon olarak yüzlerce IT profesyonelinin katılımı ile 10 Ağustos 2018 tarihinde Ankara Sheraton Otelinde gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılış konulmasını yapan HUAWEI Enterprise TürkiyeÜlke Müdürü Zeng Jianguo, “Geleceğin dünyası tam bağlantılı ve akıllı olacak. Bu nedenle dijital dönüşüm, kurumların gelecekteki akıllı dünyaya doğru ilerlemesi için kaçınılmaz bir yol olmayı sürdürecek. Akıllı bilgi işlem, akıllı depolama ve akıllı bulut platformu, kurumsal dijital dönüşümün temeli ve kurumların gelecekteki hizmetlerinde yenilik yapmaları için gerekli araçlar olarak öne çıkıyor” dedi.

Etkinlikte sahne alan, HUAWEI IT Çözüm Müdürü Ragıp Ziya Akkoca, yeni nesil hibrid depolama çözümlerinden ve bu depolama birimlerinin nasıl flash uyumlu yapılacağını açıkladı. HUAWEI Kurumsal İş Çözümleri IT Çözüm Mimarı Cüneyt Gürses, yaptığı sunumlarda yakınsak veri ambarı çözümleri ve yakınsak bulut mimarisinin akıllı bir IT geleceği kurmadaki rolünden bahsetti.

HUAWEI IT Çözüm Müdürü Zehra Balcı, kolay kullanımlı ve ölçeklenebilir bulut altyapılarının şirketlerin hali hazırdaki iş süreçlerine nasıl entegre edilebileceğini, HUAWEI Veri Merkezi Çözüm Müdürü Murat Altındöven ise HUAWEI’nin yapay zeka destekli veri merkezi çözümlerini anlattı.