Anasayfa Haber Bülten Xiamio Türkiye Yetkili Distribütörü Evofone Oldu

Xiamio Türkiye Yetkili Distribütörü Evofone Oldu

EVOFONE, Xiaomi’nin akıllı telefonları ve tüm ürünlerinin Türkiye’deki yetkili distribütörü oldu.

Samsung, Apple, LG, Sony gibi dünyanın önde gelen teknoloji markalarının ürünlerini ithal ederek Türk tüketicileri ile buluşturan ve kendi tasarımı olan EVO RS serisi cep telefonları ile bu alanda önemli bir pazar payı elde eden EVOFONE, Yeni Nesil Teknoloji Ekosistemi Şirketi Xiaomi’nin ülkemizdeki yetkili distribütörü oldu.

Xiaomi’nin inovatif ve erişilebilir tasarım anlayışı ile akıllı telefondan televizyona, notebooktan drone’a, bisikletten scooter’a kadar farklı ürün çeşitleri ile yeni nesil teknolojik ürünleri, Eylül ayında İstanbul’da açılacak ilk Mi Shop’ta satışa sunulacak.

Onur Çon: “Dünyanın en önemli markalarından birini Türk tüketiciler ile buluşturacağız”

Four Seasons Hotel at The Bosphorus’ta gerçekleştirilen basın toplantısına ev sahipliği yapan ve medya mensuplarının sorularını yanıtlayan EVOFONE Genel Müdür Yardımcısı Onur Çon, şu açıklamaları yaptı:

“EVOFONE olarak farklı kategorilerdeki ürünleri, tüm dünyada beğeniyle kullanılan Xiaomi’nin Türkiye’deki yetkili distribütörü olmaktan dolayı gururluyuz. Bugüne kadar olduğu gibi dünyanın sayılı markalarından birinin ürünlerini daha Türk tüketiciler ile buluşturacağız. Bu hizmetimizin yanı sıra teknik servis alanındaki deneyimlerimiz ile müşterilerimize proaktif ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vereceğiz.

Ayrıca müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için Eylül ve Ekim aylarında önce Vadi İstanbul’da sonra da Forum İstanbul’da iki Mi Shop açacağız. Bu iki mağazada Xiaomi ürünleri hakkında detaylı alabilecek olan tüketiciler, 160 farklı Xiaomi ürün seçeneğini de yerinde deneyimleyebilecekler. İstanbul ve Türkiye genelindeki Mi Shop sayımızı kısa süre içerisinde artırmak da öncelikli iş planlarımız arasında yer alıyor.

Tüm bu gelişmeler ışığında Xiaomi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde bugüne kadar olduğu gibi teknoloji sektöründeki dinamikleri değiştireceğimize inanıyoruz.”

EVOFONE ile Xiaomi arasındaki iş birliğinin en önemli gelişmelerinden birisi de Xiaomi’nin en yeni akıllı telefonlarından Mi A2’nin, EVOFONE distribütörlüğünde kısa süre içerisinde Türk tüketiciler ile buluşması olacak.